مسواک مسواک مسواک 1 54

مسواک زدن دندان فقط برای سفیدی و زیبایی دندان نیست بلکه به بهداشت دهان هم مربوط می شود. زمانیکه مسواک می زنید، لایه نازکی از بارکتری هایی که به دندان چسبیده و باعث صدمه خوردن دندان می شود را پاک می کنید.

 

استفاده از ابزار مناسب

مسواک مسواک مسواک 1 54

 

استفاده از مسواک خوب: مسواکی با موهای نایلونی نرم انتخاب کنید. این مسواک می بایست بدون صدمه زدن به لثه و مینای دندان (مثل مسواک هایی با موهای سخت) پلاک ها و جرم های دندان را برطرف کند. مسواک می بایست در دست براحتی قرار گیرد و دارای سری کوچک باشد طوریکه به همه دندان ها برسد (مخصوصا دندان های عقب). اگر مسواک به سختی در دهان قرار می گیرد احتمالا خیلی بزرگ است.

 

مسواک مسواک مسواک 2 68

 

بطور منظم مسواک را عوض کنید. موهای مسواک بعد از مدتی فرسوده و انعطاف پذیری و کارایی شان را از دست می دهند. هر ۳ تا ۴ماه یا زمانیکه موهای مسواک شکل شان را از دست دادند می بایست مسواک جدیدی را خریداری کنید.

  • همیشه بعد از استفاده مسواک را شسته و رو به بالا بدون پوشش قرار دهید طوریکه قبل از استفاده بعدی خشک شوند.

 

مسواک مسواک مسواک 3 66

 

استفاده از خمیر دندان فلوراید: این خمیر دندان نه تنها پلاک ها را پاک می کند بلکه به تقویت مینای دندان کمک می کند. توجه داشته باشید که خمیردندان فلوراید نباید خورده شود. این خمیر دندان نباید برای کودکان زیر سه سال استفاده شود.

  • خمیر دندان های متفاوتی برای اهداف مختلف (مشکلات دندان و لثه) در بازار وجود دارد. (مانند خمیر دندان برای دندان ها و لثه های حساس، ورم لثه و لک دندان) .

 

دیدگاه بگذارید