موس مو

موس مو محصولی حالت دهنده است که برای حجم دادن و درخشش مو استفاده میشود. موس سبک تر از اکثر ژل ها و پمادها است. این محصول مو را سنگین و ترد نمی کند و مناسب زنان و مردان می باشد (مخصوصا کسانی که موهای نرم و کم پشتی دارند و نیازمند حجم دادن هستند). برای یادگیری تکنیک کامل در هنگام استفاده و شکل دادن با موس مو قسمت زیر را مطالعه کنید.

 

حالت دهی سریع برای موهای کوتاه

موس مو

 

موها را مرطوب کنید. اول موها را مرطوب کنید ( ضروری نیست). عموما هرچه موها مرطوب تر باشد در پایان موهای براق تری دارید. اگر موها را در آب فرو بردید با حوله ای آب اضافه را برطرف کنید.

 

موس مو

 

مقداری موس را روی کف دست بریزید. با مقدار کمی شروع کنید. اگر مقدار کافی را استفاده نکنید می بایست دوباره این کار را تکرار کنید. مقدار موس مورد استفاده به طول و پرپشتی مو بستگی دارد. برای موهای متوسط به اندازه یک تخم مرغ کافی است. استفاده از موس زیاد می تواند مو را کمی مات کند.

 

موس مو

 

موس را به مو بزنید. موس را روی دو دست پخش کنید و بعد با دستان میان موها از جلو به عقب بکشید. به ریشه ها توجه داشته باشید. مطمئن شوید که موس بنحو مناسبی میان مو پخش شده است. برای اینکار از انگشتان یا شانه دندانه درشت استفاده کنید و موس را یکنواخت طوری میان مو پخش کنید که احساس خیسی کنید.

 

موس مو

 

مو را خشک کنید. سشوار را روی درجه کم تنظیم کنید. موها را با شانه تقسیم بندی کنید طوریکه سشوار به ریشه مو برسد هرچند می توانید اجازه دهید موها با جریان هوا خشک شود.

اگر موها را با سشوار خشک کنید بهتر حالت می پذیرد تا با جریان هوا. مویی که با جریان هوا خشک شود راحت تر تغییر حالت می دهد. قبل از خشک شدن موس مو را حالت دهید. توجه داشته باشید که موس برای حالت هایی خوب است که نیازمند نگهداری زیاد نداشته باشد در غیر اینصورت از ژل یا پماد استفاده کنید.

 

حجم دادن به موی بلند

موس مو

 

موها را خیس کنید. موها تا ریشه می بایست مرطوب باشد. مو را در سینک یا زیر دوش کمی خیس کنید. اگر موها خیلی خیس شد با حوله رطوبت اضافی را بردارید.

 

موس مو

 

موس را به ریشه مو بزنید. موس را تکان دهید و در هنگام اسپری  بصورت قائم نگهدارید. مو را قسمت بندی و موس را به ریشه های مو بزنید. موس را با انگشت میان ریشه پخش کنید.

 

موس مو

 

موس را بنحو مناسبی میان مو پخش کنید. با استفاده از دست، موس را در مو طوری بزنید که همه مو را در بربگیرد. اگر لازم شد موس بیشتری بزنید. برای پخش شدن موس، موها را با شانه دندانه درشت شانه کنید.

 

موس مو

 

مو را سشوار کنید. زمانیکه موس خشک شد، به آرامی سفت می شود و موها را مقاوم تر می کند. سشوار را روی درجه کم تنظیم کنید مخصوصا برای ریشه مو.  برای جدا کردن مو از شانه استفاده کنید طوریکه بتوانید ریشه ها را مستقیما خشک کنید. خشک کردن مو در جریان هوا به موها حجم زیادی نمی دهد اما مو را براق می کند.

 

موس مو

 

مو را حالت دهید.

 

استفاده حرفه ای از موس

موس مو

 

تشخیص نوع مو: مو دارای بافت ها و ضخامت های مختلفی است. مو می تواند پرپشت، کم پشت، صاف، موجدار، وز، فر، خشک، چرب یا ترکیبی از اینها باشد. موس می بایست تقریبا برای انواع موها مناسب باشد. در اینجا برخی نکات برای استفاده از موس مو وجود دارد:

موی کم پشت: موس را برای حجم دادن و حالت دادن به ریشه مو بزنید.

موی چرب: قبل از استفاده دوش بگیرید. قبل از دوش گرفتن اجازه دهید شامپو در مو بنشیند.

موی فر، زبر یا پرپشت: مقدار کمی روی کف دست زده و جهت نرم کردن مو استفاده کنید و هرگونه وزی را کنترل کنید.

موی خشک و یا نرم: موس حالت دهنده با قدرت نگهداری بالا استفاده کنید.

 

موس مو

 

آپشن های موس: همه موس ها یکسان تولید نمی شوند. در اینجا چند نوع موس وجود دارد که می توانید در بازار پیدا کنید:

موس نگهدارنده قوی: مناسب روزهای طوفانی و موهای متلاطم

موس حالت دهنده: برای ترمیم و حالت دادن موهای خشک یا صدمه دیده

موس معطر: این موس ها دارای رایحه های عطری اند.

موس ژلی: محصولی حالت دهنده آبرسان که بدون ایجاد سنگینی ، موها را نگه می دارد.

موس مراقبت در مقابل حرارت: مخصوص کار با سشوار یا اتوی مو طراحی شده است.

 

 

 

 

 

نظر(01)

  1. عالی دمت گرم

    فیلم ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ پاسخ دادن

دیدگاه بگذارید