رنگ کردن مو مراحل رنگ کردن مو مراحل رنگ کردن مو 1 2

مراحل رنگ کردن مو

رنگ کردن مو مراحل رنگ کردن مو مراحل رنگ کردن مو 1 2

تعیین کنید که رنگ مویتان در چه سطحی قرار دارد. اینکار را با مقایسه رنگ موی تان با کاتالوگ رنگ انجام دهید. از سطح ۱ که مشکی خیلی تیره است شروع و تا سطح ۱۰ که بلوند خیلی روشن است ادامه دارد. این کاتالوگ ها در فروشگاه های آرایشی و اینترنت موجود می باشند. همچنین به سطح رنگی که می خواهید برسید توجه داشته باشید. مثلا رنگ موی تان ممکن است ۶ طبیعی باشد اما می خواهید تا سطح ۸ روشن کنید. این بدین معنی است که می خواهید ۲ سطح رنگ کم کنید.

رنگ کردن مو مراحل رنگ کردن مو مراحل رنگ کردن مو 2 2

اکسیدانی که می خواهید بخرید را مشخص کنید. اکسیدان ها ساقه های مو را برای نفوذ رنگ آماده می کند. اما اکسیدان می تواند مو را همزمان روشن کند. اگر فقط می خواهید از رنگ استفاده کنید و موی تان روشن نشود یا قصد دارید تاریکتر شود اکسیدان ۱۰valume مناسب است. اگر رنگ جدید یک یا دو درجه روشن تر از رنگ طبیعی تان بود اکسیدان ۲۰valume بهترین گزینه است. اکسیدان ۳۰valume برای روشن تر کردن مو ۲ تا ۳ درجه مناسب است. اکسیدان های ۴۰ و ۵۰ valume برای مصارف حرفه ای است اما مبتدی ها می بایست می بایست از انواع دیگر استفاده کنند چون اگر دقت نکنند به مو صدمه می زنند.

رنگ کردن مو مراحل رنگ کردن مو مراحل رنگ کردن مو 3 2

موها را با گیره ببندید. موها را برای راحتی بیشتر به چند قسمت تقسیم کنید. مو می بایست خشک باشد.

رنگ کردن مو مراحل رنگ کردن مو مراحل رنگ کردن مو 4 2

رنگ مو را با اکسیدان در کاسه ای مخلوط کنید. از دستورالعمل رنگ پیروی کنید.

رنگ کردن مو مراحل رنگ کردن مو مراحل رنگ کردن مو 5 2

از برس رنگ برای رنگ کردن مو استفاده کنید. از ۲ سانتیمتر بالای پوست شروع کنید و رنگ را به مو بزنید و ۴ تا ۶ سانتیمتری انتهایی مو رنگ زدن را متوقف کنید. قسمت هایی که باز هستند رنگ کنید. سعی کنید سریع کار کنید و هیچ چیزی را جا نیاندازید.

رنگ کردن مو مراحل رنگ کردن مو مراحل رنگ کردن مو 6 2

به پوست سر برگردید و از انگشتان (دست کش پوشیده) برای مخلوط رنگ با مو در نزدیکی سرتان استفاده کنید. همیشه این کار را در آخر انجام دهید چون گرمای سر فرآیند رنگ را سریعتر می کند.

رنگ کردن مو مراحل رنگ کردن مو مراحل رنگ کردن مو 7 2

مو را بمنظور اطمینان از رنگ گرفتن شانه کنید. ان کار به پخش رنگ در نوک مو کمک می کند. بیشتر انتهای مو صدمه می بیند. بنابراین نیاز نیست رنگ را مستقیما به آنها بزنید.

رنگ کردن مو مراحل رنگ کردن مو مراحل رنگ کردن مو 8 1

اجازه دهید رنگ مو حدود ۲۰ دقیقه تثبیت شود. موها یتان را شامپو و بشویید. فورا از حالت دهنده و تقویت کننده مو برای موهای صدمه دیده استفاده کنید.

دیدگاه بگذارید