رژگونه کرم رژگونه کرمی چگونگی استفاده از رژگونه کرمی 6 25

استفاده از رژگونه کرمی  نسبت به  رژگونه پودری مشکل تر است اما اگر بنحو صحیح استفاده شود می تواند چهره ای زیبا را برای شما همراه داشته باشد. این رژگونه در شرایط آب و هوایی خشک یا برای پوست ها پیر مفید است. رژگونه ای را انتخاب کنید که مناسب زمینه پوست تان باشد تا طبیعی بنظر برسید.

آماده سازی صورت

رژگونه کرم رژگونه کرمی چگونگی استفاده از رژگونه کرمی 1 26

مرطوب کننده و کانسیلرتان را بزنید. ابتدا مرطوب کننده با SPF را بزنید. مرطوب کننده ای متناسب با نوع پوست انتخاب کنید. بعد کانسیلر را به عیوب و حلقه های تیره روی صورت بزنید و با انگشت پخش کنید.

رژگونه کرم رژگونه کرمی چگونگی استفاده از رژگونه کرمی 2 26

زیرسازی را به پوست بزنید. زیرسازی مناسب را انتخاب و با برس، اسفنج یا انگشتان روی صورت استفاده کنید. مطمئن شوید که زیرسازی را انتخاب کردید که شبیه رنگ پوست است و روی صورت پخش کنید.

رژگونه کرم رژگونه کرمی چگونگی استفاده از رژگونه کرمی 3 24

از برنزه کننده ای با یک یا دو درجه تیره تر از رنگ صورت تان استفاده کنید. با برس، برنزه کننده را در امتداد پیشانی، گونه ها، چانه و گلو بزنید. بعد تا زمانیکه رنگ صورت متناسب شود با برس روی پوست پخش  کنید.

در هنگام استفاده از برنزه کننده مطمئن شوید که رنگ صورت مشابه رنگ بقیه پوست است.

رژگونه کرم رژگونه کرمی چگونگی استفاده از رژگونه کرمی 4 24

بعد از رژگونه از پودر تثبیت استفاده کنید. اگر قبل از رژگونه کرم از پودر تثبیت استفاده کنید نمی توانید رژگونه را روی گونه ها پخش کنید. اگر از رژگونه کرم استفاده می کنید می بایست بعد از پخش آن را با پودر شل تثبیت کنید. این کار باعث چسبیدن رژگونه و حالتی مات روی صورت ایجاد می کند.

استفاده از رژگونه کرم

رژگونه کرم رژگونه کرمی چگونگی استفاده از رژگونه کرمی 5 23

 

انتخاب روش استفاده: می توانید رژگونه کرم را به سه روش استفاده کنید.

برس گونه: این برس موهای نرم و سطح صاف دارد و می توانید رژگونه را با مرطوب کردن در رژگونه کرم استفاده کنید.

اسفنج آرایشی: می توانید رژگونه را با حرکات بالا و پایین اسفنج  روی گونه بزنید. همچنین می توانید از اسفنج برای پخش رژگونه روی پوست استفاده کنید.

انگشتان: آسان ترین روش استفاده از رژگونه است.

رژگونه کرم رژگونه کرمی چگونگی استفاده از رژگونه کرمی 6 25

استخوان وسیب گونه را مشخص کنید. می توانید رژگونه را در یکی از این دو جا استفاده کنید. قسمت سیب شکل گونه را با لبخند مشخص کنید. سیب گونه، قسمتی از گونه است که در هنگام خنده برجسته می شود.  برای یافتن استخوان گونه می بایست گونه ها را بمکید. می توانید در هر دو قسمت (استخوان گونه و سیب گونه) از رژگونه استفاده کنید. اگر دارای استخوان گونه بزرگی هستید رژگونه را روی سیب گونه بزنید. اگر دارای صورتی گرد هستید می بایست ، رژگونه را روی استخوان گونه بزنید.

رژگونه کرم رژگونه کرمی چگونگی استفاده از رژگونه کرمی 7 24

مطمئن شوید که رژگونه را در محل صحیح زده اید.

رژگونه کرم رژگونه کرمی چگونگی استفاده از رژگونه کرمی 8 19

استفاده از رژگونه با انگشتان: انگشت را به رژگونه و بعد به گونه بزنید و تا زمان رسیدن به رنگ مورد نظر پخش کنید. همچنین می توانید از اسفنجی آرایشی استفاده کنید.

رژگونه کرم رژگونه کرمی چگونگی استفاده از رژگونه کرمی 9 14

استفاده از رژگونه با برس: برس را برای چند ثانیه در رژگونه کرمی زده و بعد به گونه (سیب گونه یا استخوان گونه) رژگونه اضافی را با انگشتان پخش کنید.

رژگونه کرم رژگونه کرمی چگونگی استفاده از رژگونه کرمی 10 15

استفاده از رژگونه با اسفنج آرایشی: قسمتی از اسفنج را در رژگونه کرم فرو برده و بعد به گونه ها (سیب گونه یا استخوان گونه) بزنید و بعد با حرکات دوار پخش کنید.

انتخاب رژگونه مناسب

رژگونه کرم رژگونه کرمی چگونگی استفاده از رژگونه کرمی 11 14

تفاوت بین رژگونه کرم و پودر: این دو نوع رژگونه به شما چهره های متفاوتی می دهد، بنابراین انتخاب آنها بستگی به خودتان دارد. رژگونه پودری با برس آرایشی بزرگی استفاده می شود. رژگونه کرم شما را شاداب جلوه می دهد و بیشتر در فضای آزاد استفاده می شود. می توانید آن را با برس یا انگشتان استفاده کنید.

زمانیکه از رژگونه کرم استفاده می کنید می بایست در ابتدا مقدار کمتری استفاده کنید چون برداشتن رژگونه اضافی از افزودن آن سخت تر است. ولی اگر رژگونه اضافی زدید می توانید آن را پخش کرده و با لایه ای نازکی از زیرسازی روی آن را پوشش دهید.

رژگونه کرم رژگونه کرمی چگونگی استفاده از رژگونه کرمی 12 11

انتخاب رنگ مناسب رژگونه: اگر می خواهید با رژگونه طبیعی به نظر برسید می بایست رنگ مناسبی انتخاب کنید. اگر می خواهیم گونه هایتان برجسته بنظر آید می توانید هر رنگی را انتخاب کنید. برای یافتن طبیعی ترین رنگ رژگونه می بایست گونه ها را طوری فشار دهید تا قرمز شوند و بعد  سعی کنید رنگ مرتبط با گونه هایتان را پیدا کنید. همچنین می توانید با توجه به رنگ پوست، رژگونه را انتخاب کنید.

پوست روشن:  رژگونه با رنگ صورتی بچه گانه یا صورتی کم رنگ، نارنجی و هلویی مناسب است.

پوست متوسط: رژگونه ای با رنگ زردآلو، صورتی متوسط  ، ارغوانی کم رنگ مناسب این پوست است.

پوست زیتونی:  رنگهای گرمی مانند هلویی نارنجی و برونزه مناسب است.

پوست تیره: رنگ های کشمشی و آجری مناسب این پوست است.

رژگونه کرمی رژگونه کرمی چگونگی استفاده از رژگونه کرمی 13 10

مزایای رژگونه کرم: این رژگونه ها مناسب پوست های خشک و پیر می باشند  و آنها را جوان جلوه می دهند. رژگونه کرم در آب و هوا و فصل های سرد باعث افزوده شدن رطوبت به گونه ها می شود. در آب و هوای مرطوب از رژگونه کرم استفاده نکنید چون صورت را خیلی چرب جلوه می دهد. در این آب و هوا، رژگونه پودری نتیجه بهتری می دهد و مانع افزوده شدن رطوبت اضافی به پوست می شود.

دیدگاه بگذارید