برس برس طریقه تمیز کردن برس های آرایشی 14 9

بعد از چند هفته ای که از برس های آرایشی استفاده کردید، این برس ها آغشته به چربی طبیعی صورت ، مواد آرایشی و باکتری می شوند. نظافت منظم برس های آرایشی نه تنها آنها را فاقد باکتری می کند بلکه از ترکیب مواد آرایشی قبلی و تغییر رنگ مواد مورد استفاده جلوگیری می کند. همچنین اینکار موهای برس را نرم می کند. این مقاله نه تنها چگونگی نظافت و خشک کردن مناسب برس ها را نشان می دهد بلکه چندین نکته در رابطه با مراقبت از آنها را به شما آموزش می دهد.

نظافت برس هایی که کمی کثیف شده اند

برس برس طریقه تمیز کردن برس های آرایشی 1 27

ارزیابی برس ها: آیا برس را برای مواد آرایشی بر پایه پودر یا  کرم استفاده کرده اید؟ نظافت برس هایی که با مواد آرایشی پایه کرم استفاده شده اند نسبت به برس هایی که با مواد آرایشی برپایه پودر  سخت تر است.

برس برس طریقه تمیز کردن برس های آرایشی 2 27

موهای برس را زیر آب گرم قرار دهید. مواظب باشید تا آب به قسمت فلزی دسته نریزد چون چسب نگهدارنده موهای برس را خراب می کند. برس را زیر جریان آب قرار داده تا اینکه مواد آرایشی مانده کنده شوند. برس را نسبت به جریان آب زاویه دار نگهدارید. از آب داغ استفاده نکنید چون به موهای برس صدمه می زند.

برس برس طریقه تمیز کردن برس های آرایشی 3 25

کاسه یا فنجانی کوچک را با مقداری آب گرم پر کنید.

برس برس طریقه تمیز کردن برس های آرایشی 4 25

مقداری شامپو بچه در آب بریزید. یک قاشق چایخوری شامپو بچه را در فنجانی ریخته و ترکیب کنید.

برس برس طریقه تمیز کردن برس های آرایشی 5 24

برس را در این مخلوط فرو کرده و بچرخانید. فقط نیمه پایین موهای برس می بایست در مخلوط چرخانده شود (بمنظور خیس نشدن دسته).

برس برس طریقه تمیز کردن برس های آرایشی 6 26

برس را از مخلوط بردارید. مواد آرایشی و کثیفی های انباشته شده در موهای برس  را با انگشتان بردارید.

برس برس طریقه تمیز کردن برس های آرایشی 7 25

موهای برس را زیر آب گرم آب بکشید. موهای برس را زیر جریان آب تا زمانیکه کاملا تمیز شود نگهدارید.

برس برس طریقه تمیز کردن برس های آرایشی 8 20

خشک کردن موها: از حوله ای نرم برای خشک کردن رطوبت استفاده کنید. موهای خیس برس را در اطراف حوله نگهدارید.

برس برس طریقه تمیز کردن برس های آرایشی 9 15

شکل دهی مجدد موهای برس: اگر موها خمیده شدن، لازم است دوباره آنها را شکل دهی کنید. برای صاف کردن آنها از انگشتان استفاده کنید و بحالت اولیه برگردانید.

برس برس طریقه تمیز کردن برس های آرایشی 10 16

اجازه دهید برس ها خشک شوند. برس را روی حوله نخوابانید چون اینکار باعث سفیدک می شود. برس را در گوشه ای طوری قرار دهید که موها آزاد باشند.

نظافت برس هایی که خیلی کثیف شده اند

برس برس طریقه تمیز کردن برس های آرایشی 12 12

ارزیابی برس: اگر برس را برای مواد آرایشی پایه کرم استفاده کردید ، برای تمیزی، آب و صابون به تنهایی کافی نیست. برای شل شدن مواد آرایشی مقداری روغن لازم است.

برس برس طریقه تمیز کردن برس های آرایشی 13 11

مقداری روغن را روی دستمال کاغذی حوله ای بریزید. دستمال کاغذی را بالا تا زده و چند قطره روغن روی آن بریزید. می توانید از روغن زیتون یا بادام استفاده کنید. موهای برس را در روغن فرو برده و بچرخانید. برس را در روغن غوطه ور نکنید. برس را در امتداد دستمال کاغذی به نرمی عقب و جلو کنید تا کثیفی ها شل شوند.

برس برس طریقه تمیز کردن برس های آرایشی 14 9

موهای برس را زیر آب گرم قرار دهید. برس را در زیر جریان آب زاویه دار قرار دهید. از خیس شدن دسته برس جلوگیری شود چون سبب خرابی دسته یا شل شدن چسب داخل آن می شود. تا زمانیکه بیشتر کثیفی موهای برس شسته شوند می بایست برس را زیر آب نگهدارید. از آب داغ استفاده نکنید چون ممکن است به موهای برس صدمه بزنید.

برس برس طریقه تمیز کردن برس های آرایشی 15 9

مقداری شامپو بچه در کف دست بریزید.

برس برس طریقه تمیز کردن برس های آرایشی 16 8

برس را در کف دست بچرخانید. موهای برس را در شامپوی کف دست فرو برده و با حرکات دورانی برس را بچرخانید.  موهای برس می بایست  متناوبا با پوست در تماس باشند. می توانید ببینید که شامپوی کف دست تان کثیف شده است که بخاطر کثیفی موهاست.

برس برس طریقه تمیز کردن برس های آرایشی 17 7

برس را زیر آب گرم بشویید. با انگشتان موهای برس را به نرمی ماساژ دهید. اینکار را تا زمانیکه آب در جریان شفاف شود ادامه دهید.

برس برس طریقه تمیز کردن برس های آرایشی 18 7

موهای برس را خشک و در صورت لزوم دوباره شکل دهی کنید. زمانیکه آب در جریان شفاف شد، برس را از زیر شیر برداشته و موهای برس را دور حوله قرار دهید. آب اضافی را گرفته و اگر لازم شد موهای برس را دوباره شکل دهی کنید.

برس برس طریقه تمیز کردن برس های آرایشی 19 5

برس را بمنظور خشک شدن بخوابانید. برس را روی حوله قرار ندهید. آن را در گوشه ای خوابانده و اجازه دهید موهای برس در لبه ای آویزان باشد.

نگهداری برس

برس برس طریقه تمیز کردن برس های آرایشی 21 6

مدت زمان نظافت برس های آرایشی: برخی از مواد آرایشی اگر برای مدت زیادی روی برس باقی بمانند می تواند به موهای برس صدمه بزنند. در اینجا بر اساس نوع برس برخی نکات برای نظافت را بیان کرده ایم:

برس های مویی طبیعی را هر هفته نظافت کنید. برس هایی که برای سایه چشم و برنزه کننده ها استفاده می شود.

برس های مصنوعی را هر روز نظافت کنید. برس هایی که برای مواد آرایشی بر پایه کرم یا آب استفاده می شوند مثل: رژلب، رژگونه کرمی و خط چشم مایع یا ژلی.

برس برس طریقه تمیز کردن برس های آرایشی 22 4

برس ها را جهت خشک شدن، روبه بالا قرار ندهید. آب وارد شافت برس شده و سبب پوسیدگی برس و یا خرابی چسب نگهدارنده موها می شود.

برس برس طریقه تمیز کردن برس های آرایشی 23 4

از سشوار یا اتو روی برس استفاده نکنید. گرمای سشوار یا اتو باعث خرابی برس می شود.

برس برس طریقه تمیز کردن برس های آرایشی 24 3

برس ها را در محلی که هوا جریان دارد خشک کنید. اگر برس را در محلی بسته مانند حمام خشک کنید، باعث خرابی موهای برس می شود.

برس ها را در محلی مناسب نگه دارید. زمانیکه برس ها خشک شدند، آنها را روبه بالا در فنجان یا خوابیده نگه دارید. آنها را روبه پایین قرار ندهید چون به موهای برس صدمه می زند.

برس برس طریقه تمیز کردن برس های آرایشی 26 1

ضد عفونی کردن برس: قبل از خشک شدن برس  یا حتی بین شستن، می توانید با سرکه آن را ضد عفونی کنید. کاسه یا فنجانی را با آب و سرکه پر کنید. برس را در محلول بچرخانید و از خیس شدن دسته برس جلوگیری کنید. برس را با آب تمیز شسته و بگذارید خشک شود.

دیدگاه بگذارید