سشوار

سشوار : اگر دارای موهای موجدار یا فری هستید و می خواهید آن را صاف کنید می بایست تکنیک های مناسبی را بمنظور وز یا پف نشدن بکار گیرید. اگر مو را بنحو صحیحی آماده و با دقت خشک کنید مو صاف و براق می ایستد.

آماده سازی مو

 

سشوار

استفاده از ابزار مناسب: اصلی ترین ابزار مورد نیاز برای خشک کردن مو داشتن سشواری خوب با  نازلی است که گرما را مستقیما پخش می کند. نازل باعث ملایم تر شدن دمش حرارت می شود. علاوه بر سشوار به مواد زیر هم نیاز دارید:

سشوار

شستن موها: شامپو و تقویت کننده مو را استفاده کنید. اگر می خواهید مو را صاف کنید از شامپو و کاندیشنر صاف کننده بمنظور کاهش حجم مو قبل از سشوار استفاده کنید.

سشوار

موی خیس را خشک کنید. بمحض اینکه از زیر دوش بیرون آمدید با حوله ای نرم  آب اضافی مو را بگیرید. حوله را به مو مالش ندهید چون باعث وزی مو می شود. فقط حوله را برای جذب آبی که از مو می ریزد استفاده کنید.

سشوار

موها را به بیرون شانه کنید. از شانه دندانه درشت برای صاف کردن مو و برطرف کردن موهای پیچیده استفاده کنید (قبل از سشوار).

سشوار

استفاده از محصول محافظت از مو در مقابل حرارت: مراقبت از مو در مقابل صدمه حرارتی مو مهم است. محصولات محافظتی حرارتی شامل پلیمرهایی هستند که به موها چسبیده و مانع خشک شدن  مو توسط سشوار می شود. مقدار کمی روی کف دست ریخته و دست ها را بهم مالیده و موها را از ریشه تا نوک آغشته کنید.

  • اگر محصول محافظتی ندارید از سرم ضد وزی یا تقویت کننده استفاده کنید. این مواد بهتر از خشک کردن موها بدون هیچ محصولی است.
  • مواد زیادی را به موهای نزنید چون بجای براق شدن باعث چرب شدن مو می شود.

سشوار

برای سشوار به اتاق خواب بروید. رطوبت سبب فر خوردن مو و وزی می شود. بنابراین سشوار کردن مو در حمام بعد از دوش گرفتن مناسب نیست. موها را در اتاقی که رطوبت ندارد سشوار کنید.

سشوار کردن مو

سشوار

 

خشک کردن ناقص مو: سشوار را بدون برس به موها بگیرید و هشتاد درصد خشک کنید. سشوار را در ۱۶ سانتیمتری سر گرفته و تمام سر را با استفاده از شانه خشک کنید (این کار کمک می کند تا تمام لایه ها بصورت یکنواخت خشک شود). زمانیکه مو هنوز مرطوب است دست نگهدارید.

  • خشک کردن ناقص مو را از صدمه خوردن توسط برس و سشوار محافظت می کند.

سشوار

لایه های بالایی مو را گیره بزنید. لایه های بالایی مو را جمع و در بالای سر گیره بزنید. با خشک کردن لایه های پاینی شروع و گیره لایه های بالایی را باز و مو را کاملا خشک کنید.

سشوار

سشوار را روشن و در هشت سانتیمتری برس قرار دهید. در بیشتر موارد از تنظیم حرارتی متوسط برای کاهش صدمه به مو استفاده کنید. اگر مو خیلی فر خورده از بیشترین حرارت برای صاف خشک کردن استفاده کنید.

سشوار

سشوار را بصورت زاویه دار و برس را از ریشه تا نوک مو بکشید. این کار را چندین بار تکرار کنید تا خشک شود.

پایان سشوار

سشوار

مو را با هوای سرد شانه کنید. سشوار را روی هوای سرد تنظیم و لایه بالایی را از ریشه تا نوک مو با باد سرد شانه کنید. این کار باعث می شود تا ساقه مو صاف خوابیده و از وز شدن اجتناب شود.

سشوار

برای صاف نگهداشتن مو از سرم استفاده کنید. از سرم ضد وزی یا روغن آرگان برای صاف و براق نگهداشتن مو استفاده کنید. مقدار کمی سرم یا روغن میان انگشتان مالیده و میان موها شانه کنید.

13

اگر لازم شد از اتوی صاف کننده استفاده کنید. موهای موجدار و فر به سختی با سشوار صاف می شوند. اگر می خواهید مو کاملا صاف باشد از اتوی مو استفاده کنید.

دیدگاه بگذارید