عطر اصلی عطر اصلی چگونگی تشخیص عطر اصلی 7 1

عطرهای تقلبی به راحتی تولید می شوند اما همان کیفیت یا حس عطر اصلی را ندارند و شما پول کمتری به آنها می دهید. پیدا کردن نشانه های عطر فیک می تواند به شما در انتخاب عطر کمک کند.

آماده شدن برای خرید عطر

عطر اصلی عطر اصلی چگونگی تشخیص عطر اصلی 1 3

فروشنده را بشناسید. عطرهای تقلبی در فروشگاههای معتبر فروخته نمی شوند. همچنین در فروشگاه های بزرگ می توانید بطری عطر را تست و جزئیات آن عطر را از فروشنده بپرسید. این کار به شما این امکان را می دهد تا از فیک بودن عطر مطلع و درصورتی که اصل نبود آن را پس دهید.

همیشه با دقت جعبه عطر را بررسی و در صورت شک داشتن مشخصات تماس سازنده عطر را از روی جعبه پیدا و با آن تماس بگیرید.

عطر اصلی عطر اصلی چگونگی تشخیص عطر اصلی 2 5

به قیمت عطر توجه کنید. اگر چه همیشه قیمت نشان دهنده کیفیت عطر نیست ولی اگر برندی خیلی ارزان باشد ممکن است اصلی نباشد. هر چند ممکن است استثنا باشد .

عطر اصلی عطر اصلی چگونگی تشخیص عطر اصلی 3 3

قبل از خرید, عطر را جستجو کنید. وب سایت تولید کننده را بررسی و ببینید که آیا اطلاعات کافی را روی بسته بندی , بطری  و در محل بارکد دارد. ممکن است بخواهید از نمونه ها بازدید کنید و چگونگی بطری و سلفون عطر اصلی را ببینید.

تشخیص اصالت عطر

عطر اصلی عطر اصلی چگونگی تشخیص عطر اصلی 4 2

بسته بندی را بررسی کنید. عطرهای اصلی معمولا دارای سلفون محکمی بدور جعبه هستند. ببینید که آیا سلفون شل یا بد پیچیده شده است. سلفون ضعیف نشان دهنده اینست که عطر تقلبی است.

عطر اصلی عطر اصلی چگونگی تشخیص عطر اصلی 5 2

جعبه را از نزدیک بازبینی کنید. گاهی اوقات می توانید با بررسی قسمتهایی از جعبه، اصالت عطر را تشخیص دهید. قبل از باز کردن عطر،  جعبه را با دقت برای نشانه های بسته بندی و طراحی غیر حرفه ای ارزیابی کنید. متن پشت بسته بندی را ارزیابی کنید. اشتباهات دستوری ، املایی، اطلاعات ضعیف و … را کنترل کنید. بسته بندی عطر اصلی می بایست از هر نظر صحیح باشد. اشتباهات دستور و املایی می تواند نشان دهنده تقلبی بودن محصول باشد.

بسته بندی اصلی می بایست از مقوایی با بهترین کیفیت باشد. جعبه های نازک، شل و بی دوام اغلب تقلبی هستند. بارکد بسته بندی را نگاه کنید. بارکد می بایست در قسمت پشت و پایین جعبه باشد نه در هر جایی. ببینید که آیا نوار چسب یا چسب اضافی دارد. عطر اصلی نباید هیچ گونه تجمع چسب یا نوار چسب اضافی در داخل یا خارج جعبه داشته باشد.

عطر اصلی عطر اصلی چگونگی تشخیص عطر اصلی 6 1

شماره های سریال، جعبه و کنترل کیفی  را بررسی کنید. عطر اصلی این شماره ها را روی بسته بندی دارد که هر کدام جداگانه اصالت عطر را مشخص می کند. با سازنده مشورت کنید و ببینید که آیا ارتباطی بین این شماره ها وجود دارد.

عطر اصلی عطر اصلی چگونگی تشخیص عطر اصلی 7 1

بطری عطر را لمس کنید. عطرهای اصلی بطری های صافی دارند در حالی که عطرهای تقلبی اغلب مقداری زبر و بی کیفیت و گاهی اوقات پلاستیکی هستند. شیشه عطرهای اصلی دارای درپوشی  هستند که محکم کیپ می شوند.

تفاوت بویی

عطر اصلی عطر اصلی چگونگی تشخیص عطر اصلی 8 1

 

ترکیبات و پیچیدگی عطر اصلی را تشخیص دهید. رایحه عطر اصلی درهم است و پیچیده ساخته شده است که به راحتی تشخیص داده می شود.

عطر عطر اصلی چگونگی تشخیص عطر اصلی 9 1

 

لایه ها یا نوت های بویایی را بشناسید. عطرهای اصلی سه لایه بویایی دارند که با گذر زمان خودشان را نشان می دهند. این پیچیدگی تضمین می کند که رایحه ها متفاوت و چند وجهی است. رایحه از نوت اولیه تا اینکه کاملا جذب پوست شود تغییر می کند. عطرهای فیک یک نوت دارند و بعد مدت کوتاهی استفاده از بین می روند.

عطر اصلی عطر اصلی چگونگی تشخیص عطر اصلی 10 1

ترکیبات مصنوعی را از طبیعی تشخیص دهید. روی عطرهای اصلی برای اینکه نوت های مختلفی داشته باشند کار زیادی انجام می دهند. در آنها ترکیبی از رایحه های محصولات طبیعی و مصنوعی استفاده شده است. ولی در عطرهای تقلبی و ارزان این ترکیبات کاملا مصنوعی اند و بنابراین پیچیدگی عطرهای اصلی لایه دار که حاصل ترکیبات طبیعی هستند را ندارند.

عطر اصلی عطر اصلی چگونگی تشخیص عطر اصلی 11

به ماندگاری عطر توجه کنید.  عطر تقلبی با بویی مشابه عطر اصلی شروع می شود ولی ماندگاری و کارایی کمتری دارد. بطری باز شده عطرهای اصلی می بایست رایحه هایشان را ۶ تا ۱۸ ماه نگهدارند. رایحه خانواده مرکبات حدود ۶ماه , رایحه گل ها می بایست تا ۱۸ ماه دوام داشته باشند. بطری های بازشده عطرهای ارزان رایحه شان را حداکثر تا ۲ ماه دارند.

عطر اصلی عطر اصلی چگونگی تشخیص عطر اصلی 12

بررسی کنید که عطر چه نوع نوت های بویایی را باید داشته باشد. زمانیکه بدنبال عطری برای خرید هستید می بایست بدانید که فقط یک رایحه دارد یا چندین رایحه دارد. عطرهای تک نوت فقط حاوی نوت های اصلی است و فاقد نوت های میانی و پایه است که نشان دهنده فیک بودن عطر است. زمانیکه اصالت عطر را بررسی می کنید توجه داشته باشید که آیا رایحه استشمام شده مطابق با رایحه اعلام شده وب سایت تولید کننده هست یا نه.

عطر اصلی عطر اصلی چگونگی تشخیص عطر اصلی 13

عطر را تست کنید. می بایست عطر را فقط یکبار تست و بسته بندی را ارزیابی و رایحه آن را از قبل تحلیل کنید. توجه داشته باشید که عطرهای تقلبی اغلب سبب حساسیت یا ایجاد خارش و جوش های ناخواسته روی پوست می شوند. تمام جوانب عطر را بررسی کنید وعطر را روی پوست اسپری کنید و به بوی آن در طول روز توجه داشته باشید. اگر پیچیدگی عطر اصلی را داراست و در طول روز نوت های میانی و پایه خودشان را نشان دادند عطر اصلی و اگر چند ساعت دوام داشت فیک است.

دیدگاه بگذارید