پاک کردن رژلب پاک کردن رژلب طریقه پاک کردن رژلب با ماندگاری بالا 10 2

پاک کردن رژلب : چون هدف رژلب با ماندگاری بالا ماندن بلند مدت روی لب است، پاک کردن آن نسبت به دیگر رژلب ها نیازمند کمی تلاش است. با استفاده از تکنیک هایی که برای پاک کردن مواد آرایشی مخصوصا لب طراحی شده می توانید در خانه رژلب با ماندگاری بالا را بدون صدمه زدن به لب پاک کنید.

لب ها را آماده کنید

پاک کردن رژلب پاک کردن رژلب طریقه پاک کردن رژلب با ماندگاری بالا 1 4

تا جایی که ممکن است رژلب را خیس کنید. پاک کردن رنگ رژلب های بلند مدت به راحتی ممکن نیست. قبل از شروع فرآیند پاک کردن تا جایی که ممکن است با استفاده از دستمال کاغذی یا پد آرایش پاک کن لب را خیس کنید.

پاک کردن رژلب پاک کردن رژلب طریقه پاک کردن رژلب با ماندگاری بالا 2 6

روی لب مقداری کره لب بزنید. کره لب بسته به قدرت ماندگاری رژلب ممکن است همه یا مقداری از رژ را پاک کند. لب ها را با کره لب پوشش دهید و چند دقیقه برای جذب آن صبر کنید.

پاک کردن رژلب پاک کردن رژلب طریقه پاک کردن رژلب با ماندگاری بالا 3 4

لب ها را پوسته پوسته کنید. اگر با کره لب پاک نشد، مسواک خیس نرمی را برداشته و لب ها را با حرکات دایره ای تمیز کنید. این کار را به آرامی انجام دهید طوریکه به لب ها صدمه نرسد. ترکیب کره لب و برس کشیدن ملایم سبب شل شدن رژلب می شود. اگر این دو روش کار نکرد ادامه ندهید چون ممکن است به لب هایتان صدمه بزنید.

پاک کردن رژلب پاک کردن رژلب طریقه پاک کردن رژلب با ماندگاری بالا 4 3

لب ها را با حوله ای گرم پاک کنید. اینکار رنگ لب ضد آب را پاک نمی کند و فقط آن را شل می کند و فقط به پاک کردن راحت تر آن کمک میکند.

پاک کردن رژلب پاک کردن رژلب طریقه پاک کردن رژلب با ماندگاری بالا 5 3

حوله را خیس و تکرار کنید . اگر متوجه شدید که حوله رژلب را پاک می کند دوباره حوله را خیس و دوباره لب ها را پاک کنید. حوله به شما کمک می کند که رنگ لب به دیگر قسمتهای صورت نرود.

برداشتن رنگ لب

پاک کردن رژلب پاک کردن رژلب طریقه پاک کردن رژلب با ماندگاری بالا 6 2

از وازلین استفاده کنید. وازلین محصولی است که می توانید برای ایجاد ماسک آبرسان از آن استفاده کنید و رژلب محکم را شل می کند. لایه ضخیمی را روی لب ها قرار دهید. حداقل ۵ دقیقه صبر کنید تا به رژ نفوذ کند.

پاک کردن رژلب پاک کردن رژلب طریقه پاک کردن رژلب با ماندگاری بالا 7 2

از روغن نارگیل استفاده کنید. روغن نارگیل همانند وازلین لایه آبرسانی را روی رژلب ایجاد می کند که به شل شدن آن کمک می کند و راحت تر می توان رژ را پاک کرد. روغن نارگیل و وازلین هر دو یک کار را انجام می دهند و انتخاب آنها اختیاری است.

پاک کردن رژلب پاک کردن رژلب طریقه پاک کردن رژلب با ماندگاری بالا 8 2

از آرایش پاک کن چشم استفاده کنید. اگر چه این ماده نسبت به روغن نارگیل و وازلین لب ها را بیشتر خشک می کند اما می توانید از آن استفاده کنید. استفاده از آرایش پاک کن چشم بشرطی که قبلا از کره لب استفاده کرده و لایه برداری کرده اید مفید است. آرایش پاک کن چشم را روی پد یا دستمال حوله ای ریخته و لب ها را پاک کنید (اگر لازم شد این کار را تکرار کنید). از تماس آرایش پاک کن چشم با دهان جلوگیری شود.

پاک کردن رژلب پاک کردن رژلب طریقه پاک کردن رژلب با ماندگاری بالا 9 2

از لوسیون بدن یا صورت استفاده کنید. گاهی اوقات ممکن است به روغن نارگیل , وازلین  یا آریش پاک کن مناسب دسترسی نداشته باشید. از لوسیون ها می توانید به عنوان آرایش پاک کن استفاده کنید. فقط از تماس آنها با دهان جلوگیری شود.

پاک کردن رژلب پاک کردن رژلب طریقه پاک کردن رژلب با ماندگاری بالا 10 2

با دستمال کاغذی یا پد آرایشی پاک کنید. بعد استفاده از محصولات آرایش پاک کن (روغن نارگیل، وازلین و آرایش پاک کن چشم), رژلب به راحتی پاک می شود. بمنظور اجتناب از ایجاد حالت تجمع پرز روی لب از پاک کردن رژ با توپک کتانی اجتناب کنید.

رطوبت لب ها را حفظ کنید

آبرسانی را حفظ کنید. محصولات را مستقیما روی لب بکار نبرید. با آبرسانی به لب ها از خشک شدن و ترک خوردن آنها جلوگیری کنید. اگر لب های خشکی دارید، آب بیشتری بنوشید.

از اسکراپ لب استفاده کنید. لب را مرطوب و سلول های خشک و مرده را پاک می کند.

پاک کردن رژلب پاک کردن رژلب طریقه پاک کردن رژلب با ماندگاری بالا 11 1

از مرطوب کننده لب استفاده کنید. کره لب یا مرطوب کننده لب رطوبت لب ها را حفظ می کند. در صورت لزوم آن را تکرار کنید. مخصوصا اگر از رژلب های مات استفاده کردید.

پاک کردن رژلب پاک کردن رژلب طریقه پاک کردن رژلب با ماندگاری بالا 12 1

از رژلب های مات با ماندگاری بالا استفاده نکنید. این رژها اغلب لب را خشک و پاک کردنشان سخت است. اگر به این رژها علاقه دارید از نوع آبرسان آن استفاده کنید که راحت تر هم پاک می شوند. اگر می خواهید از رژلب مات با ماندگاری بالا استفاده کنید قبلش با کره لب حاوی آلوئه ورا و ویتامین E لب را آبراسانی کنید و بعد از این رژلب استفاده کنید.

دیدگاه بگذارید