زیرسازی آرایشی

در بازار هزاران زیرسازی آرایشی صورت وجود دارد که برای هر کدام تصوری خاص است. این بدان معناست که شما قدرت انتخاب بالایی دارید. قبل از خرید در مورد نوع پوست تان و انتظاری که از زیرسازی دارید فکر کنید تا بتوانید کامل ترین زیرسازی را پیدا کنید.

انتخاب زیرسازی براساس نوع پوست

 

زیرسازی آرایشی زیرسازی آرایشی انتخاب مناسب زیرسازی آرایشی 1 14

برای پوست های جوش زده و دارای تاول از زیرسازی های فاقد چربی استفاده کنید. زیرسازی که غلیظ است و دارای مرطوب کننده است می تواند پوست چرب تان را چرب تر کند. از پنکک های سنگینی که می توانند منافذ پوست را مسدود کنند دوری کنید. بجای آن زیرسازی را انتخاب کنید که سبک است و سبب جوش نمی شود. برای پوست های مستعد آکنه بدنبال زیرسازی با اسید سالیکلیک  باشید. این فرمول می تواند از جوش جلوگیری یا آن را کاهش دهد.

زیرسازی آرایشی زیرسازی آرایشی انتخاب مناسب زیرسازی آرایشی 2 14

از زیرسازی هایی که باعث سوزش و حساسیت پوست می شوند اجتناب کنید. اگر پوست تان با تمیزکننده ها یا مرطوب کننده های خاصی واکنش نشان می دهد ممکن است همین اتفاق برای برخی زیرسازی ها اتفاق بیفتد. شرکت های آرایشی زیادی مانند پایس و اسکار،  زیرسازی های ضد حساسیت و بدون اسانس را برای پوست های حساس  طراحی کرده اند.

زیرسازی آرایشی زیرسازی آرایشی انتخاب مناسب زیرسازی آرایشی 3 13

برای پوست های بالغ و جوان از زیرسازی های ضد پیری استفاده شود. از پودرهای پایه زیرسازی و زیرسازی های خیلی مات دوری کنید. این زیرسازی ها باعث خط افتادن روی صورت می شوند و آن را پیرتر می کنند. از زیرسازی های مایع سبک با پوشش دهی عالی استفاده کنید. بدنبال زیرسازی هایی باشید که از پوست تان در مقابل پیری محافظت کند و باعث جوانی پوست شود.

زیرسازی آرایشی زیرسازی آرایشی انتخاب مناسب زیرسازی آرایشی 4 12

زیرسازی حاوی SPF را انتخاب کنید. زیرسازی هایی که دارای SPFاند بهتر از زیرسازی هایی فاقد ضد آفتاب است. زیرسازی آرایش برای پوست های حساس اغلب دارای ضد آفتاب هستند. بدنبال زیرسازی با حداقل SPF 15 باشید. برای محافظت کامل پوست از ضد آفتاب استفاده کنید.

زیرسازی آرایشی زیرسازی آرایشی انتخاب مناسب زیرسازی آرایشی 5 11

برای پوست خشک از زیرسازی با خاصیت مرطوب کنندگی استفاده کنید. زیرسازی های مایع بهترین انتخابند. همچنین برخی پودرهای زیرسازی برپایه مواد معدنی می تواند پوست تان را تقویت کند اما این پودرهای زیرسازی برای پوست های خشک مناسب نیستند.

زیرسازی آرایشی زیرسازی آرایشی انتخاب مناسب زیرسازی آرایشی 6 14

پوست های معمولی را با زیرسازی سبک سالم نگهدارید. اگر مشکلی با چربی زیاد یا پوست خشک ندارید از زیرسازی مایع یا مرطوب کننده رنگی متناسب با زمینه پوست استفاده و عیوب پوستی را پنهان کنید.

تشخیص رنگ پوست

زیرسازی آرایشی زیرسازی آرایشی انتخاب مناسب زیرسازی آرایشی 7 15

تشخیص ته رنگ پوست: ته رنگ شبیه رنگ یا زمینه پوست نیست. زمینه پوست می تواند تغییر کنید اما ته رنگ تغییر نمی کند. ته رنگ ها می تواند سرد، گرم یا طبیعی باشند. زیرسازی ها دارای تون های سرد، گرم یا طبیعی است که می بایست مشابه زیرسازی تان باشد.

رگ های مچ دست را بررسی ته رنگ بررسی کنید. رگ هایی که آبی –ارغوانی اند نشان دهنده ته رنگ سرد و رگ هایی که سبزند دارای ته رنگ گرم اند . اگر تشخیص مشکل است دارای ته رنگ طبیعی هستید.

زیرسازی آرایشی زیرسازی آرایشی انتخاب مناسب زیرسازی آرایشی 8 10

سایه زیرسازی را مطابق ته رنگ تان انتخاب کنید. زیرسازی ها اصولا در سه نوع سایه می آیند: روشن، متوسط و تیره. همچنین برای هر سایه دامنه ای از ته رنگ ها وجود دارد: سرد، گرم و طبیعی. می بایست بدنبال سایه مناسب با ته رنگ پوست باشید.

زیرسازی آرایشی زیرسازی آرایشی انتخاب مناسب زیرسازی آرایشی 9 8

تشخیص رنگ مو: زیرسازی می بایست طبیعی و کامل کننده چهره باشد. اگر جدیدا رنگ موی تان را تغییر دادید یا اگر موی تان سفید شده لازم است زیرسازی تان را جهت تناسب چهره جدیدتان دوباره اندازه بگیرید.

برای رنگ موی روشن تر، زیرسازی گرم می تواند مانع رنگ پریدگی چهره تان شود.

زیرسازی سرد حالت تضاد خوبی را با موی تیره ایجاد می کند.

برای موهای قرمز از زیرسازی با صورتی زیاد یا قرمز اجتناب شود.

تست کردن انواع زیرسازی

زیرسازی آرایشی زیرسازی آرایشی انتخاب مناسب زیرسازی آرایشی 10 9

قبل از خریدن چند زیرسازی را تست کنید. زیرسازی ها در بطری با پوست تفاوت زیادی دارند. می توانید در فروشگا های آرایشی آن ها را تست کنید و سایه ای متناسب با پوست تان انتخاب کنید.

زیرسازی آرایشی زیرسازی آرایشی انتخاب مناسب زیرسازی آرایشی 11 8

مشورت با آرایشگر:  برخی انواع زیرسازی نیازمند ابزار یا تکنیک های خاصی برای پوشش بهینه دارند یا ممکن است نیاز به صرف وقت جهت نگهداری داشته باشید. آرایشگر به شما پیشنهاد و نکات لازمه درباره بهترین زیرسازی را می دهد.

زیرسازی آرایشی زیرسازی آرایشی انتخاب مناسب زیرسازی آرایشی 12 7

سایه های مختلفی را روی صورت تان امتحان کنید. اگر وقت کافی برای خرید دارید، می توانید نمونه های زیرسازی را از شرکت های مختلف  تست کنید.  پوست روی دست محلی خوب برای تست رنگ های زیرسازی نیست. بافت و رنگ پوست روی دست با صورت خیلی تفاوت دارد.

زیرسازی آرایشی زیرسازی آرایشی انتخاب مناسب زیرسازی آرایشی 13 6

در یک زمان فقط چند رنگ را امتحان کنید. فقط تعداد کمی رنگ را روی صورتتان تست کنید.  به سایه های مختلف  در یک لحظه نگاه و محصولات مختلف را مقایسه کنید.

زیرسازی آرایشی زیرسازی آرایشی انتخاب مناسب زیرسازی آرایشی 14 5

در نور طبیعی رنگ زیرسازی را بررسی کنید. نورهای فلوروسنتی فروشگاه ها ممکن است شما را در انتخاب رنگ متناسب با پوست تان به اشتباه بیندازد. زمانیکه رنگی متناسب با پوستتان یافتید، مقداری بیشتر روی صورت تست کنید. با آینه ای بیرون بروید و انعکاسش را در نور طبیعی بررسی کنید.

زیرسازی آرایشی زیرسازی آرایشی انتخاب مناسب زیرسازی آرایشی 15 5

از کسی نظر بخواهید. می توانید از دوست یا فردی که با شما برای خرید آمده در مورد بازخورد زیرسازی سئوال کنید.

هدف زیرسازی

زیرسازی آرایشی زیرسازی آرایشی انتخاب مناسب زیرسازی آرایشی 16 4

می خواهید چه شکلی شوید. آیا از زیرسازی به سبک مورد نظرتان رسیده اید و نیازهای تان براورده شده است.

 برای درخشان تر شدن می بایست زیرسازی مایع  برپایه آب را انتخاب کنید. در پایان از پودر فشرده با برق کم استفاده کنید.

برای صورت های مرطوبی که تازه و سالم اند می بایست زیرسازی را انتخاب کنید که دارای مرطوب کننده و برپایه روغن باشند.

می توانید اشکال مختلف زیرسازی را با مات کردن پایان دهید. قبل از استفاده از زیرسازی می بایست مطمئن شوید که پوست تان فاقد چربی است. بنابراین با صورتی تمیز شروع کنید و از پرایمر پایه آرایش استفاده کنید. از برس یا اسفنج استفاده کنید طوریکه چربی انگشتانتان روی صورت ننشیند.

زیرسازی آرایشی زیرسازی آرایشی انتخاب مناسب زیرسازی آرایشی 17 3

زیرسازی با توجه به محیط: با توجه به شرایط  فیزیکی یا رطوبتی تصمیم بگیرید که از زیرسازی ضد آب یا ضد عرق استفاده کنید. اگر انتخاب مناسبی کرده باشید زیرسازی دوام بیشتری دارد ، درخشندگی مناسب است و چهره بهتری دارید.

زیرسازی آرایشی زیرسازی آرایشی انتخاب مناسب زیرسازی آرایشی 18 3

در طول سال از زیرسازی مشابهی استفاده نکنید. می بایست در سال چندین بار جهت ارتباط رنگ زیرسازی با فصل ، زیرسازی تان را تغییر دهید.

زیرسازی آرایشی زیرسازی آرایشی انتخاب مناسب زیرسازی آرایشی 19 2

مخلوط کردن رنگها : ممکن است پوستی خاص داشته باشید و سایه مورد نظرتان را پیدا نکنید. رنگ ها را برای ایجاد سایه ای کامل مخلوط کنید.

زیرسازی آرایشی زیرسازی آرایشی انتخاب مناسب زیرسازی آرایشی 20 2

زیرسازی سنگین را در مرطوب کننده حل کنید. اگر زیرسازی متناسب را پیدا کردید و نمی دانید روی پوست چگونه است می توانید آن را با افزودن چند قطره مرطوب کننده روشن تر کنید. این کار را تا زمانی که به تعادل بافتی و پوششی مناسب رسیدید ادامه دهید.

زیرسازی آرایشی زیرسازی آرایشی انتخاب مناسب زیرسازی آرایشی 21 2

از زیرسازی متناسب با سن تان استفاده کنید. زمانیکه پیرتر شدید بافت پوست تغییر می کند و ممکن است مشکلاتی در پوست پدید آید. فرمول های مختلف و انواع زیرسازی می تواند در این سنین ظاهرتان را بهتر و از پوست تان مراقبت کند.

نوجوانان و جوانان با پوست چرب و چوش دار: زیرسازی پایه آب  یا  پودر معدنی سبک انتخاب کنند.

برای میان سالان: زیرسازی که پوست را تقویت و جوان نشان می دهد را انتخاب کنند.

برای پا به سن گذاشته ها: بدنبال زیرسازی که نه تنها علائم پیری را بپوشاند بلکه به ترمیم و زنده نگهداشتن پوست کمک کند باشید. شرکت پایس زیرسازی هایی با سیلیکون تولید کرده که ظاهر خطوط پوست را صاف کرده و دارای ویژگی های ضد پیری است و باعث کاهش یا اجتناب شکل گیری این خطوط می شود.

افراد پیر: زیرسازی برای پوست پیر می بایست سبک و مرطوب کننده باشد. از پودرهایی که روی خطوط پوست لک می اندازند اجتناب کنید که شما را پیرتر جلوه می دهند.

دیدگاه بگذارید