رنگ کانسیلر رنگ کانسیلر طریقه یافتن رنگ کانسیلر و زیرسازی مناسب 15 4

چه رنگ کانسیلر و زیرسازی برای شما مناسب است؟ انواع محصولات در بازار وجود دارد. گاهی اوقات محصولی را که در بازار می بینید با آنچه که در خانه استفاده می کنید، تفاوت دارد. اصل انتخاب رنگ مناسب زیرسازی و کانسیلر فهمیدن زمینه پوست تان است. زمانیکه زمینه پوست را تشخیص دادید، انتخاب بهترین رنگ ها راحت تر است.

تشخیص زمینه پوست

رنگ کانسیلر رنگ کانسیلر طریقه یافتن رنگ کانسیلر و زیرسازی مناسب 1 12

تفاوت بین ته رنگ پوست و سایه پوست را تشخیص دهید. ته رنگ پوست ، رنگ واقعی پوست تان است (فقط سطح پوست). در معرض آفتاب قرار گرفتن و آکنه می تواند رنگ سطحی پوست را تغییر دهد اما ته رنگ یا ته زمینه هرگز تغییر نمی کند.
پوست ۳ ته رنگ دارد: گرم، سرد و معمولی
معمولا کانسیلرها و زیرسازی ها به این ۳ معقوله تقسیم می شوند. این ته رنگ ها در همه دنیا مشترک است.

رنگ کانسیلر رنگ کانسیلر طریقه یافتن رنگ کانسیلر و زیرسازی مناسب 2 12

رنگ های زیر مچ را بررسی کنید. از نزدیک به رنگ ها نگاه کنید. آنها چه رنگی اند؟ عموما آبی اند، بنابراین لازم است مشخص کنید که آیا این رگ های آبی بیشتر به شبیه ارغوانی یا سبزند. مطمئن شوید که در نور طبیعی قرار گرفته اید، چون قرار گرفتن در نور مصنوعی شما را در تشخیص رنگ ها به خطا می اندازد.
رگ های آبی- ارغوانی نشان دهنده ته رنگ سرد است.
رگ های آبی- سبز نشان دهنده ته رنگ گرم است.
اگر هم نتوانید تشخیص دهید نشان دهنده این است که ته رنگ طبیعی دارید و ته رنگ های سرد و گرم را مساوی دارید.

رنگ کانسیلر رنگ کانسیلر طریقه یافتن رنگ کانسیلر و زیرسازی مناسب 3 11

به جواهرات تان توجه کنید. کدام جواهرات را بیشتر دارید؟ طلایی یا نقره ای؟ اگر طلا را بیشتر ترجیح می دهید چون بیشتر به شما می آید، احتمالا دارای ته رنگ گرم هستید. اگر بیشتر به نقره تمایل دارید چون بیشتر به شما می آید ، احتمالا دارای ته رنگ سرد هستید.
اگر مطمئن نیستید دوباره پوست تان را در آینه با طلا و نقره بررسی کنید. اگر نتوانستید تشخیص دهید احتمالا ته رنگ طبیعی دارید.

رنگ کانسیلر رنگ کانسیلر طریقه یافتن رنگ کانسیلر و زیرسازی مناسب 4 10

حوله سفیدی را اطراف سرتان بپیچید و پوست تان را ارزیابی کنید. با دقت نگاه کنید، آیا ته رنگ خاصی را می بینید؟ سفیدی حوله باعث تشخیص راحت تر ته رنگ می شود. این کار زمانی موثر است که در نور طبیعی قرار گیرید. نور لامپ های فلوروسنتی می تواند باعث تشخیص اشتباه ته رنگ پوست شود.
رنگ آبی نشان دهنده ته رنگ سرد است.
رنگ زرد نشان دهنده ته رنگ گرم است.
رنگ سبز نشان دهنده ته رنگ طبیعی است.

انتخاب سایه زیرسازی

رنگ کانسیلر رنگ کانسیلر طریقه یافتن رنگ کانسیلر و زیرسازی مناسب 5 9

پوست را لایه برداری و مرطوب کنید. سلول های پوستی مرده، عرق کرده و کثیف صورت می تواند سایه زیرسازی پوست را خراب کند. ابتدا پوست را با لایه برداری و مرطوب کردن جهت قبول سایه مناسب زیرسازی آماده کنید. این کار را همیشه قبل از تست زیرسازی انجام دهید.

رنگ کانسیلر رنگ کانسیلر طریقه یافتن رنگ کانسیلر و زیرسازی مناسب 6 12

برای تست روشنی مناسب آرایش ، لباس سفید بپوشید. پوشیدن دیگر رنگ ها می تواند شما را به خطا بیاندازد.

رنگ کانسیلر رنگ کانسیلر طریقه یافتن رنگ کانسیلر و زیرسازی مناسب 7 13

ابتدا رنگ های مرتبط با ته رنگ پوست تان را مشخص کنید. اکثر برندها روی محصول ته رنگ مناسب را مشخص کرده اند. اگر برندی ته رنگ پوست را مشخص نکرده بود، کلمه کلیدی های زیادی وجود دارند که به شما کمک می کنند.
کلماتی مثل بژ، طلایی، برنز کدر، کاراملی و شاه بلوطی معمولا در ارتباط با ته رنگ های گرم است.
اصطلاحاتی مثل چینی، رز، مشکی و کاکائویی معمولا نشان دهنده ته رنگ های سرد است.
کلماتی مثل استخوانی، نخودی و بادام سوخته نشان دهنده ته رنگ طبیعی است.

رنگ کانسیلر رنگ کانسیلر طریقه یافتن رنگ کانسیلر و زیرسازی مناسب 8 8

ارتباط رنگ های صورت، گردن و سینه: گردن می بایست روشن ترین رنگ را داشته باشد و صورت و سینه بخاطر اینکه بیشتر در معرض نور آفتاب و روشنایی اند می بایست تیره تر باشند. برای اطمینان از انتخاب رنگ صحیح می بایست زیرسازی را روی صورت و گردن تست کنید.

رنگ کانسیلر رنگ کانسیلر طریقه یافتن رنگ کانسیلر و زیرسازی مناسب 9 7

۳ سایه مختلف را برای مقایسه امتحان کنید. معمولا سایه های زیرسازی در جاهایی که منافذ کم می شود افت می کند. حتی اگر از سایه تان مطمئن شدید ۳ سایه را برای مقایسه تست کنید.آنهایی را انتخاب کنید که با رنگ پوست تان مناسبند.

انتخاب سایه کانسیلر

رنگ کانسیلر رنگ کانسیلر طریقه یافتن رنگ کانسیلر و زیرسازی مناسب 10 8

برای نواحی تیره طبیعی یک تا دو درجه روشن تر از پوست تان انتخاب کنید. هدف کانسیلر متناسب کردن زمینه پوست در نواحی هدف است. حلقه های تیره زیر چشم مسئله ای است که همه با آن مواجه اند. نواحی تیره را با کانسیلر تا ۲ درجه روشن تر پنهان سازی کنید.
جهت اجتناب از اینکه چشم ها شبیه راکون به نظر آید از سایه یک درجه روشن تر استفاده شود.کانسیلرها با زمینه های زرد به کاهش حلقه های زیر چشم کمک می کند.

رنگ کانسیلر رنگ کانسیلر طریقه یافتن رنگ کانسیلر و زیرسازی مناسب 11 7

زیرسازی تان را دقیقا برای پنهان سازی دیگر قسمتهای صورت مرتبط کنید. قسمتهای قرمز و دیگر نواقص پوست را با کانسیلر مرتبط با زمینه پوست و زیر سازی پوشش دهید. همیشه کانسیلر را در نور طبیعی تست و استفاده کنید.

رنگ کانسیلر رنگ کانسیلر طریقه یافتن رنگ کانسیلر و زیرسازی مناسب 12 6

سایه تان را مرتبط با فصل ها انتخاب کنید. اکثر مردم در تابستان به زمینه پوست تیره تر تمایل دارند، بنابراین نیازمند ۲ سایه کانسیلر هستید. یکی برای زمینه تابستان و یکی برای زمستان. در پاییز و بهار می توانید این دو کانسیلر را با هم ترکیب کنید.

رنگ کانسیلر رنگ کانسیلر طریقه یافتن رنگ کانسیلر و زیرسازی مناسب 13 5

برای هایلایت بدنبال ۱-۲ سایه روشن تر از زمینه پوست تان باشید. (بالای گونه ها، مستقیما زیر کمان ابرو، زیر مرکز بینی )

رنگ کانسیلر رنگ کانسیلر طریقه یافتن رنگ کانسیلر و زیرسازی مناسب 14 4

برای کانتورینگ بدنبال ۱-۲ درجه تیره تر از زمینه پوست تان باشید. (زیر استخوان گونه، امتداد فک و نزدیک خط مو).

رنگ کانسیلر رنگ کانسیلر طریقه یافتن رنگ کانسیلر و زیرسازی مناسب 15 4

رنگ بری با کانسیلر اصلاحی رنگ: این کانسیلرها به رنگ پوست بدن نیستند و بر اساس تئوری رنگ مورد استفاده قرار می گیرند. رنگ های متضاد در چرخه رنگ یکدیگر را پوشش می دهند. مثلا سبز مستقیما قرمز را پوشش می دهد.

دیدگاه بگذارید