مانیکور

مانیکور ناخن اگر به زیبایی انجام شود به تمیزی و ظاهر ناخن کمک می کند. اما مانیکورهای حرفه ای زمان بر و گران قیمت هستند. در اینجا به شما چگونگی مانیکور را در خانه یاد می دهیم.

آماده کردن ناخن

 

مانیکور مانیکور نحوه مانیکور ناخن 1 45

 

فراهم کردن وسایل: مانیکوری را تهیه کنید که همه تجهیزات را داشته باشد. محصولات زیر را فراهم کنید:

  • لاک پاک کن
  • پنبه یا پد
  • انبرک دورگیر
  • بافر ناخن- جلا دهنده ناخن
  • ناخن گیر مانیکور
  • سوهان ناخن
  • کرم دست یا پوست
  • برق و لاک ناخن

مانیکور مانیکور نحوه مانیکور ناخن 2 61


لاک ناخن قبلی را پاک کنید. از لاک پاک کن و پنبه استفاده کنید. برخی از لاکن پاک کن ها ممکن است قسمت هایی از ناخن و اطراف آن را خشک کنند.

  • از لاک پاک کن های حاوی استون برای پاک کردن لاک استفاده نکنید. گرچه استون لاک را سریعتر پاک می کند ولی به ناخن ها صدمه می زند.

مانیکور مانیکور نحوه مانیکور ناخن 3 58

برش و سوهان ناخن ها: از ناخن گیر و کلیپر استفاده کنید. ناخن ها را خیلی کوتاه نکنید. آنها می بایست کمی در نوک سفیدی داشته باشند. از سوهان استفاده و شکلی صاف و تمیز ایجاد کنید. سوهان را به نرمی در امتداد ناخن بکشید. نیروی اضافی باعث شکستگی و انحنای ناخن ها می شود.

مانیکور مانیکور نحوه مانیکور ناخن 4 58

جلا دادن ناخن ها: از جلا دهنده ناخن یا پد جلا دهنده و پودر استفاده کنید و سطح ناخن را جلا دهید. زیاد جلا ندهید چون باعث ضعیف شدن ناخن می شود.

مانیکور مانیکور نحوه مانیکور ناخن 5 57

ناخن ها را در کاسه آب گرم و چند قطره صابون فرو کنید و چند دقیقه صبر کنید. اینکار باعث شل شدن کثیفی ها، پوست مرده و غبار سوهان و جلا دهنده می شود و پوست را نرم می کند. اگر لازم شد کثیفی های زیر ناخن ها را پاک کنید.

  • اگر پوستی خشک یا ناخنی شکننده دارید نباید آنها را در آب فروکنید و می بایست فقط آب بکشید.


مانیکور مانیکور نحوه مانیکور ناخن 6 54

آماده سازی پوست و پوشش اطراف ناخن: ناخن ها را خشک و از کرم پوست استفاده کنید. از ابزار تمیز کردن پوست های دور ناخن برای زدودن پوست های اضافی استفاده کنید. کرم اضافی را با دستمال کاغذی بردارید.

مانیکور مانیکور نحوه مانیکور ناخن 7 54

استفاده از کرم یا لوسیون دست: لوسیون یا کرم را روی دست ماساژ دهید و حداقل ۳۰ دقیقه صبر کند تا تهنشین شود. اگر دارای پوستی خشک هستید از لوسیون قوی تری استفاده کنید.

لاک زدن ناخن ها

مانیکور مانیکور نحوه مانیکور ناخن 8 46

استفاده از پوشش پایه: ناخن را با پوشش پایه شفاف پوشش دهید. این کار باعث یکنواختی ناخن و باعث نگهداشتن رنگ روی ناخن می شود. اجازه دهید پوشش کاملا خشک شود.

مانیکور مانیکور نحوه مانیکور ناخن 9 39

لاک زدن ناخن ها: بطری لاک ناخن را بین دست ها برای حدود ۱۰ ثانیه با غلطاندن گرم کنید. تکان دادن بطری سبب ایجاد حباب در بطری لاک شده که استفاده از آن را مشکل می کند. پوششی نازکی از لاک روی ناخن بزنید. تمام سطح ناخن از وسط گرفته تا لبه ها را لاک بزنید. قسمتهایی که از لبه های ناخن بیرون زده را با آغشته کردن گوش پاک کن به لاک پاک کن ، پاک کنید.

مانیکور مانیکور نحوه مانیکور ناخن 10 33

اجازه دهید ناخن ها خشک شوند. ۱۰-۱۵ دقیقه صبر کنید. بعد از خشک شدن اولین پوشش می توانید دومین پوشش را بصورت یکنواخت بزنید. بعد از خشک شدن رنگ می توانید با برس معمولی ناخن یا لاک طراحی یا وسایلی دیگر طرح هایی را روی ناخن اضافه کنید.

مانیکور مانیکور نحوه مانیکور ناخن 11 32

استفاده از پوشش رویه: پوشش شفافی را برای صافی ، تثبیت طراحی و براقی  روی کل ناخن ایجاد کنید. بعد اجازه دهید تا کاملا خشک شود.

دیدگاه بگذارید