لوسیون

اکثر افراد می دانند که لوسیون ها به مرطوب شدن پوست کمک می کند اما از دیگر مزایای آنها بی خبرند. استفاده منظم از لوسیون به کاهش چین و چروک کمک می کند. همچنین تسکین دهنده تنش پوستی و آکنه و پوست را در مقابل برخی عوامل محافظت می کند. برای استفاده حداکثری از لوسیون روش  های کاربردی وجود دارد که می بایست دنبال شوند.

زدن لوسیون به صورت

لوسیون لوسیون نحوه استفاده از لوسیون 1 41

نوع پوست تان را مشخص کنید. لوسیون ها برای پوست های مختلفی فرمول شده اند. بنابراین اولین گام تشخیص نوع پوست صورت برای خرید بهترین محصول است. بخاطر داشته باشید که پوست بعلت آب و هوا و افزایش سن تغییر می کند. انواع مختلف پوست:

  • پوست معمولی نه خشک است و نه چرب و مستعد حساسیت و تحریک نیست.
  • پوست چرب بعلت غدد چربی صورت براق یا چرب است و اغلب دارای منافذ بزرگی هست.
  • پوست خشک فاقد چربی و رطوبت است و اغلب ظاهری پوسته پوسته با خطوط واضح دارد.
  • اغلب پوست حساس را با پوست خشک اشتباه می گیرند (بعلت خشکی و قرمزی). پوست های حساس بعلت اجزاء محصولات مراقبتی پوست صدمه می بینند ونه فقدان چربی.
  • پوست های ترکیبی پوستهایی هستند که دارای نواحی خشک، چرب و معمولی اند.

لوسیون لوسیون نحوه استفاده از لوسیون 2 57

محصولاتی متناسب با نوع پوست تان بخرید.

  • پوست معمولی: بدنبال مرطوب کننده های پایه کرم حاوی ویتامین C که صدمات آنتی اکسیدان را کاهش می دهد باشید. از ژل هایی که خیلی خشک یا چرب اند بعلت سنگینی اجتناب کنید.
  • پوست چرب: از ژل سبک برپایه آب استفاده کنید که سریعتر از بقیه لوسیون ها جذب بدن می شود. از محصولات حاوی الکل و وازلین استفاده نکنید.
  • پوست خشک: از لوسیون های پایه کرم یا سنگین چرب استفاده کنید. بدنبال محصولی حاوی، روغن جوجوبا و روغن دانه آفتابگردان باشید و از محصولاتی حاوی الکل که پوست را خیلی خشک می کند اجتناب کنید.
  • پوست حساس: بدنبال محصولاتی که حاوی اجزاء تسکین دهنده است باشید. از محصولاتی که دارای رنگ، اسانس و مواد شیمیایی اند استفاده نکنید.
  • پوست ترکیبی: بدنبال محصولاتی فاقد روغن باشید که تعادل را در نواحی خشک و چرب ایجاد کند.

لوسیون لوسیون نحوه استفاده از لوسیون 3 54

صورت را شسته و برای استفاده از لوسیون آماده کنید. می بایست صورت را دوبار در روز با شوینده متناسب با نوع پوست تان بشویید ( یکبار در صبح و یکبار هم قبل از خواب).  شوینده را با حرکات دورانی روی صورت ماساژ داده و بعد آب بکشید. هفته ای یکبار هم بجای شوینده از لایه بردار استفاده کنید (برای برداشتن سلول های پوستی مرده که مانع جذب لوسیون می شود).

مطمئن شوید که دمای آب ولرم است. آبی که خیلی داغ باشد به پوست صدمه می زند و آب سرد منافذ پوستی را می بندد و باکتری های پوست به تله می افتند. زیاد اسکراپ نکنید چون باعث سوزش و قرمزی می شود. صورت را تمیز آب بکشید چون باقیمانده محصول می تواند باعث سوزش و لکه شود.

لوسیون لوسیون نحوه استفاده از لوسیون 4 54

روی صورت پارچه ای تمیز و نرم بگزارید. صورت را خشک نکنید. صورت تان می بایست نمناک باشد تا اجزاء لوسیون صورت بهتر جذب پوست شوند. استفاده از لوسیون برای مرطوب کردن صورت لایه ای روی پوست ایجاد می کند که مانع آبرسانی و تغذیه پوست می شود. حوله یا لباس را بمنظور جلوگیری از پخش باکتری قدیمی روی پوست بطور منظم عوض کنید.

لوسیون لوسیون نحوه استفاده از لوسیون 5 53

مقدار مناسب لوسیون را روی پوست بزنید. طبق دستور روی لوسیون عمل کنید اما عموما لوسیون های رقیق نسبت به لوسیون های غلیظ نیازمند مقدار بیشتری هستند. لوسیون را با حرکات دورانی انگشتان به صورت بزنید.

از تماس لوسیون صورت با اطراف چشم اجتناب شود. چون پوست چشم را تیره و پوفدار می کند. در این ناحیه فقط از کرم چشم استفاده شود. بهتر است لوسیون صورت دارای SPF حداقل ۱۵ باشد تا از پوست در طول روز محافظت کند. لوسیون SPF را در شب استفاده نکنید چون می تواند منافذ پوست را مسدود و به پوست صدمه بزند.

لوسیون لوسیون نحوه استفاده از لوسیون 6 51

لوسیون را به گلو بزنید. اکثر افراد لوسیون را بعد از تمیزکردن به صورت می زنند اما گلو فراموش می شود. پوست روی گلو خیلی شبیه پوست صورت است. این کار به آبرسانی و جوان شدن گلو کمک می کند.

لوسیون لوسیون نحوه استفاده از لوسیون 7 51

اجازه دهید تا لوسیون تهنشین شود. بعد از استفاده از لوسیون به صورت و گلو می بایست حدود ۵ دقیقه قبل از پوشیدن پیراهن صبر کنید. قبل از انجام هر کاری که مانع آبرسانی شود صبر کنید تا لوسیون در پوست بنشیند. انجام آرایش زود هنگام سبب می شود تا محصولات آرایشی همراه با لوسیون وارد منافذ پوست و ایجاد لک کند. اگر خیلی زود لباس بپوشید یا صورت را روی بالش بگذارید ، پارچه به جای پوست لوسیون را جذب می کند.

زدن لوسیون به بدن

لوسیون لوسیون نحوه استفاده از لوسیون 8 44

نوع پوست بدن را مشخص کنید. (همانند صورت)

لوسیون لوسیون نحوه استفاده از لوسیون 9 36

لوسیونی متناسب با نوع پوست انتخاب کنید. (همانند صورت)

لوسیون لوسیون نحوه استفاده از لوسیون 10 30

آماده سازی بدن برای لوسیون: بدن را با شوینده ای مناسب نوع پوست بشویید. برای لایه برداری بدن از لیف یا کیسه استفاده کنید. بمنظور جلوگیری از دست رفتن خصوصیات مرطوب کننده شوینده، دوش گرفتن را در ۵-۱۰ دقیقه انجام دهید. فقط از آب گرم مایل به داغ استفاده کنید. برای شستن بدن می بایست از آب  گرم تر از صورت استفاده کرد اما آب خیلی داغ چربی های طبیعی پوست را از بین می برد.

لوسیون لوسیون نحوه استفاده از لوسیون 11 29

خودتان را با حوله ای نرم و تمیز طوری خشک کنید که پوست مرطوب باشد. رطوبت پوست به جذب لوسیون کمک می کند. درب حمام را ببندید چون رطوبت موجود در هوا به جذب بهتر لوسیون کمک می کند.

لوسیون لوسیون نحوه استفاده از لوسیون 12 23

استفاده از لوسیون: لوسیون را طبق دستورالعمل روی دست ریخته و در تمام بدن استفاده کنید. دست را بهم مالیده تا لوسیون گرم شود و بعد استفاده کنید.

لوسیون لوسیون نحوه استفاده از لوسیون 13 22

اجازه دهید تا لوسیون تهنشین کند. قبل از خارج شدن از حمام و پوشیدن لباس ها اجازه دهید تا لوسیون برای حدود ۵ دقیقه در پوست تثبیت شود. رطوبت منافذ پوست را باز نگه می دارد و باعث می شود لوسیون ، پوست را بهتر آبرسانی کند.

استفاده از لوسیون های خاص

لوسیون لوسیون نحوه استفاده از لوسیون 14 17

مشخص کردن نیازهای پوست: پوست صورت و بدن ممکن است بعلت چیزهایی مانند استرس، آب و هوا و سن تحت تاثیر قرار گیرد که برای آن محصولی وجود نداشته باشد. در هنگام خرید لوسیون محصولی را با توجه به نوع پوست و اهداف تان بخرید. مانند: رنگ دهنده، برنزه کننده، برای رفع آکنه و جوش، ضد پیری، کاهش چروک و ضد اگزما.

لوسیون لوسیون نحوه استفاده از لوسیون 15 17

استفاده از کرم دور چشم: اکثر مرطوب کننده ها برای اطراف چشم خیلی غنی هستند. استفاده از محصول اشتباه در این ناحیه سبب چین و چروک و پیری پوست می شود. از لوسیون دور چشم با کرم دور چشم استفاده کنید.

لوسیون لوسیون نحوه استفاده از لوسیون 16 14

مرطوب کردن دست ها و پوست: بمنظور مقابله با خشکی دست ها ، در طول روز بعد از شستن دست ها چندین دفعه از لوسیون استفاده کنید.

لوسیون لوسیون نحوه استفاده از لوسیون 17 13

قبل از خواب به پاها لوسیون بزنید. خشکی خیلی زیاد پاها موجب ترک خوردن پاشنه می شود. بمنظور مقابله با خشکی و ترک پاشنه  قبل از خواب از لوسیون استفاده کنید. در این صورت پا تمام شب مرطوب کننده را جذب می کند. برای نتیجه بهتر می توانید بعد از استعمال لوسیون جوراب بپوشید.

لوسیون لوسیون نحوه استفاده از لوسیون 18 11

از لب ها فراموش نکنید. پوست روی لب خیلی شکننده و مستعد خشکی است. خنده، صحبت کردن و در معرض باد و آفتاب قرار گرفتن می تواند پوست را خشک کند. از برق لبی که حاوی روغن های طبیعی  مانند روغن نارگین یا آرگان هست استفاده کنید.

دیدگاه بگذارید