اپی لیدی

 دستگاه اپی لیدی موها را از ریشه در می آورد طوریکه برای ۶ تا ۸ هفته پاهای نرمی دارید. همین نتیجه را می توانید با هزینه کمتری یا موم موبر داشته باشید. در اینجا چگونگی استفاده صحیح از دستگاه اپی لیدی با حداقل ناراحتی  را آموزش می دهیم.

آماده سازی پاها

اپی لیدی اپی لیدی طریقه اپی لیدی 1 6

 

یک دستگاه با کیفیت اپی لیدی انتخاب کنید. برندی را انتخاب کنید که شناخته شده است و کار آن را دیده اید. اپیلیدور ارزان ممکن است خوب کار نکند و استفاده از آن دردناک باشد. اگر اپی لیدورتان قدیمی است و نمی خواهید از موم و تیغ استفاده کنید بهتر است یکی جدید بخرید.

بدنبال اپی لیدوری باشید که مزایا و امکانات خوب زیادی باشد. اگر اپی لیدورتان بی سیم است قبل از استفاده مطمئن شوید که کاملا شارژ شده است.

اپی لیدی اپی لیدی طریقه اپی لیدی 2 6

دو تا سه روز قبل از اپیلیدی موهای پای تان را بتراشید. زمانیکه موهای پا فقط چند میلیمتر باشند، اپیلیدور بهتر کار می کند. اگر موها خیلی بلند باشد میتواند در اپیلیدور بپیچد. موی کوتاه در هنگام کار دور هدها نمی چرخد و گیر نمی افتد. پس بهترین راه جهت اجتناب از این مورد، تراشیدن مو چند روز قبل از اپیلیدی است.

اپی لیدی اپی لیدی طریقه اپی لیدی 3 6

یک ساعت قبل از قرض ضد درد استفاده کنید. این کار اختیاری است اما خیلی ها برای کم شدن درد از قرض استفاده می کنند.

اپی لیدی اپی لیدی طریقه اپی لیدی 4 5

پاها را زیر دوش کیسه بکشید. با استفاده از لیف یا اسکراپ بدن ، پوست های مرده بدن را از پوست جدا کنید.

تصمیم بگیرید که می خواهید اپی لیدی خشک کنید یا خیس. برخی افراد دوست دارند پاهایشان را زمانی که در زیر دوش هستند اپی لیدی کنند. احساس گرمای دوش باعث کمتر شدن درد می شود. برخی ترجیح می دهند اپی لیدی خشک کنند. این کار به دستگاه اجازه می دهد که مو را محکم قلاب کرده که کارایی آن را بیشتر می کند. اگر دفعه اولتان است شاید بخواهید بمنظور نگهداری رطوبت و گرمای پوست ،  اپی لیدی خیس کنید. سعی کنید اپیلیدی را در گرمای حمام و بدون خیس شدن اپیلیدور انجام دهید. برای راحتی  و کمک به اپیلیدور از ژل حمام روی پا استفاده کنید.

اگر می خواهید اپی لیدی خشک کنید، مطمئن شوید که پوست تان کاملا خشک است. اپیلیدور بهتر می تواند موهای خشک را قلاب کند. موهای مرطوب لیز و چسبنده اند و فرآیند را سخت تر می کند. پاها را بعد از کیسه خشک کنید.

استفاده از دستگاه اپی لیدی

 

اپی لیدی اپی لیدی طریقه اپی لیدی 6 6

 

ابتدا از کمترین درجه اپی لیدی استفاده کنید. بیشتر اپیلیدورها دو تنظیم دارند: کم و زیاد.  در ابتدا می بایست از درجه کم استفاده کنید طوریکه موکنی را احساس کنید. وقتی با این حس آشنا شدید می توانید درجه زیاد را بزنید و سرعت کار را بالا ببرید.

اپی لیدی اپی لیدی طریقه اپی لیدی 7 6

از سمت داخلی پا شروع کنید. این قسمت حساس ترین ناحیه پا است بنابراین محلی خوب برای شروع است و می توانید کنده شدن مو را حس کنید. از شروع کردن در نزدیکی زانو با روی استخوان ها بعلت درد بیشتر اجتناب کنید. نقاط حساس را در آخر بعد عادت کردن بدن اپی لیدی کنید.

اپی لیدی اپی لیدی طریقه اپی لیدی 8 4

اپیلیدور را نزدیک پوست نگهدارید اما خیلی فشار ندهید. اپیلیدور را به نرمی و با حرکات دورانی روی ناحیه ای که می خواهید مویش را بردارید فشار دهید. هد درحال چرخش موها را قلاب و بیرون می کشد. این کار حدود ۳۰ ثانیه تا پایان اپی لیدی این ناحیه طول می کشد.

اپیلیدور را برخلاف جهت رویش مو حرکت دهید. قبل از اپیلیدی جهت رویش موی قسمتی که می خواهید اپی لیدی کنید را بررسی کنید. ممکن است احساس درد کنید و پاهایتان مقداری خونی شود. اگر لازم بود کمی استراحت کنید.

مطمئن شوید که همه مو را گرفته اید. اپیلیدور زمانیکه با سرعت آهسته کار می کنید بهترین کارایی را دارد. زمانیکه پوست را اپیلیدی می کنید صبور باشید و مطمئن شوید که همه قسمت ها را گرفته اید. اگر عجله کنید ممکن است مو ها را جابیندازید.

اپی لیدی اپی لیدی طریقه اپی لیدی 9 3

بعد اپیلیدور را روی درجه بالاتر تنظیم کنید. درجه بالاتر باعث سرعت کار می شود.

اپی لیدی اپی لیدی طریقه اپی لیدی 10 4

 

در پایان پاها را مرطوب کنید. از کرم های مرطوب کننده آلوئه ورا روی پاهای قرمز و متورم استفاده کنید. زمانیکه تورم و قرمزی برطرف شد ، پاهایتان کاملا نرم و بی مو می شود.

اگر پاهایتان خیلی متورم است می توانید در پایان از کیسه آب سرد بمنظور کاهش تورم استفاده کنید. و اگر پا خیلی زخمی شده ، نقاط زخمی را تمیز و از باند استفاده کنید.

نگهداری دستگاه اپی لیدی

 

اپی لیدی اپی لیدی طریقه اپی لیدی 11 4

 

بعد از هر استفاده دستگاه را تمیز کنید. اگر از اپیلیدور خیس استفاده کرده اید می توانید آن را زیر شیر آب بشویید. اگر آن را خشک استفاده کردید می توانید با الکل یا با کیت نظافتی دستگاه تمیز کنید. این کار مانع گیر کردن اپیلیدور در استفاده بعدی می شود.

اپی لیدی اپی لیدی طریقه اپی لیدی 12 3

در هفته چند بار اپی لیدی کنید. روش مو چند مرحله دارد بنابراین ممکن است چند روز بعد متوجه رویش جدید مو شوید. ممکن است چند بار مجبور به اپیلیدی شوید. بعد از آن چندین هفته از پاهای نرم لذت ببرید.

اپی لیدی اپی لیدی طریقه اپی لیدی 13 2

از اپیلیدور برای قسمت های دیگر بدن استفاده کنید. اپیلیدورها مناسب پا هستند ولی می توان از آنها در دیگر قسمتهای حساس بدن استفاده کرد. اگر از فرآیند لذت بردید و به نتایج مورد نظر رسیدید، سعی کنید دست ها و زیر بغل را اپی لیدی کنید.

دیدگاه بگذارید