بیس آرایش

اولین قسمت آرایش ایجاد پایه است. اگر آرایش پایه را به درستی انجام دهید صورت شما صاف و ظاهری بی عیب خواهد داشت.

مرحله اول: استفاده از آرایش پایه

 

آرایش پایه آرایش پایه چگونگی آرایش پایه Ugrbgntitled

 

از کانسیلر استفاده کنید. اگر دارای دایره های تیره در زیر چشم یا لکه در صورتتان است آن را برطرف کنید. از کانسیلر برای پوشش لکه ها و دایره های زیر چشم استفاده کنید. شما نیازمند کانسیلری هستید که متناسب با پوستتان باشد. همچنین مطمئن شوید که کانسیلر متناسب با زمینه زیرسازی تان است. کانسیلر را به شکل هرمی از سمت بالا به پایین استفاده کنید. از انگشت یا برس آرایشی برای پخش کانسیلر روی پوست استفاده کنید. کانسیلری را انتخاب نکنید که چندین سایه روشن تر از زمینه پوستتان است چون چهره شما را غیر طبیعی جلوه می دهد. زمانیکه می خواهید کانسیلری مطابق با زمینه پوستتان انتخاب کنید آن را روی دست و نواحی که تیره تر از صورتتان است تست نکنید.

 

بیس آرایش آرایش پایه چگونگی آرایش پایه Undvfvthtrtitled

 

از زیرسازی استفاده کنید. زیرسازی بیس را کامل می کند. شما می بایست از مرطوب کننده رنگی یا مایع زیرسازی استفاده کنید. از برس مخصوص زیرسازی استفاده کنید تا اسفنج. استفاده از برس روی صورت بعلت نرمی راحت تر می باشد. یافتن رنگ مناسب زیرسازی خیلی مهم است. می بایست سعی کنید که رنگ آن متناسب با خط فک باشد. از زیرسازی زیاد استفاده نکنید چون میخواهید به زمینه مناسب پوستتان برسید نه اینکه شبیه عروسک شوید. اگر از دایره های تیره زیر چشم تان مضطرب هستید, زیرسازی از خانواده زرد انتخاب کنید. یکی از راه های یافتن رنگ مناسب صورت اینست که رنگ زیرسازی را منطبق با رنگ سینه تان انتخاب کنید.

 

بیس آرایش آرایش پایه چگونگی آرایش پایه Uttnjntitled

 

رژ زیرسازی را استفاده کنید. لازم نیست که آن را در تمام صورت تان استفاده کنید  چون هدف طبیعی تر به نظر رسیدن است. زیر گونه ها در سمت بینی و بالای ابروها  خطوطی ضخیمی بکشید و بعد روی پوست هم بزنید. اگر بخواهید برونزه بنظر بیایید می توانید از زیرسازی کمی تیره تر استفاده کنید و آن را در همان محل ها روی زیرسازی روشن تر قرار دهید. بعد هر دو را مخلوط کنید.

 

بیس آرایش آرایش پایه چگونگی آرایش پایه Unttjryjitled

 

زیرسازی پودری یا فشرده را بکار ببرید. همچنین می توانید از فنداسیون پودری یا فشرده که بشکل مایع نیست استفاده کنید. برای استفاده از این فنداسیون  می بایست از برس کوچک آرایشی استفاده کنید. گاهی اوقات این برس ها بهمراه لوازم آرایشی می باشند وگرنه می بایست جداگانه تهیه کنید. برس را بصورت افقی نگهدارید وبعد در امتداد پودر با ضربات کوتاه چتکه کنید. با حرکات دورانی ملایم برس را روی صورت فشار دهید. بعد پودر روی صورت را غبار روبی کنید.

 

مرحله دوم: کامل کردن آرایش پایه

 

بیس آرایش آرایش پایه چگونگی آرایش پایه Urjhgftytntitled

 

چهره را با پودر تمام کنید. زمانیکه در حال کامل کردن آرایش پایه هستید , پودر مرحله مهمی است چون زیرسازی را تثبیت و چهره را کامل میکند. زیرسازی را با پودر شل تثبیت کنید. برای اینکار برس بزرگی را بخرید. ماندگاری زیرسازی با استفاده از پودر روی زیرسازی بیشتر می شود. از پودرمات استفاده کنید چون می توانید براقی صورت را کنترل و صورتی مات داشته باشید. تا زمانیکه آرایش تان را تثبیت نکردید از رنگ کردن صورت اجتناب کنید. مطمئن شوید که نواحی از صورت تان که خیلی چرب شده را غبار روبی کنید. ابتدا این کار را در ناحیه T انجام دهید. بعد پودر را در بقیه صورت پخش کنید.

 

بیس آرایش آرایش پایه چگونگی آرایش پایه Unttjryjitled

 

برونزه کننده یا رژگونه را استفاده کنید. می بایست برونزر یا رژگونه را بمنظور هایلایت گونه ها استفاده کنید. برونزر را روی صورت , گردن و سینه را استفاده کنید. مطمئن شوید که از برس استفاده و برنزر ترکیب شده است. قبل از استفاده از رژگونه لبخند بزند. بعد  رژگونه  را روی گونه بکار برید. آنرا بسمت بالای گوشتان ترکیب کنید و بعد به پایین فک برس کنید.

 

بیس آرایش آرایش پایه چگونگی آرایش پایه Untxbdjitled

 

کانتورینگ کنید. کانتورینگ ترفندی آرایشی است که توسط تعداد زیادی از ستارگان سینما بمنظور تغییر چهره استفاده می شود. اولین گام کانتورینگ ایجاد پایه با استفاده از مراحل بالا می باشد. بعد پودر برونزه را در گودی استخوان گونه ها برس بکشید و از کرم روشن کننده در بالای برونزر استفاده کنید. مطمئن شوید که کرم را در آن مخلوط کرده اید. از رژ زیرسازی با یک شمار تیره تر استفاده کنید (از شقیقه تا خط رویش مو). رنگدانه را درست در بالای استخوان گونه ها قرار دهید. برای بینی می توانید رژ را در هر سمت یا  هر محدوده در بالای آن تا ابرو استفاده کنید. اسفنجی را برداشته و آرایش کانتورینگ را بیس مخلوط کنید. الان رژ روشن تری را برداشته و در زیر چشم ها بکار ببرید. می توانید مقدار در وسط پیشانی یا چانه بزنید. صورت را با پودر شل غبار روبی کنید.

 

مرحله سوم: آغاز استفاده از آرایش پایه

 

بیس آرایش آرایش پایه چگونگی آرایش پایه Unyjdtktitled

 

دستها و صورتتان را تمیز کنید. اینکار واقعا مهم است. برای صورت از تمیز کننده ای استفاده کنید که مواد شیمیایی یا صابون های مضر که روی پوست اثر نامطلوب می گذارد نداشته باشد. آرایش پاک کن ها می توانند خیلی مفید باشند. بعد از اینکه صورت و دستهایتان را تمیز کردید, صورت تان را مرطوب کننده حاوی SPF بزنید.  استفاده روزانه SPF از پوست محافظت می کند.

 

بیس آرایش آرایش پایه چگونگی آرایش پایه Untfjdkitled

 

صورت را با پوسته پوسته کردن برای آرایش پایه  آماده کنید. با اینکار پوست خشک شده روی صورت را بردارید و زمینه آن را متناسب کنید طوریکه پوست صورت سالم تر و با حرارت تر بنظر برسد. می بایست این کار را دو بار در هفته انجام دهید. برای انجام این کار در خانه می توانید ۳ قاشق چایخوری شکر سفید را با یک قاشق چایخوری آب مخلوط کنید ( همچنین می توانید اسکراپ لایه بردار را از فروشگاه بخرید). مقداری از آن را روی لیف یا حوله ریخته و به آرامی در تمام صورت بصورت حرکات کوتاه دایره ای بمالید. بعد با شستشو آن را برطرف کنید.

 

بیس آرایش آرایش پایه چگونگی آرایش پایه Unggtitled

 

بعد به صورتتان پرایمر بزنید. پرایمر راهی خوب برای آماده سازی پوست و صاف تر و بی عیب تر کردن پوست است. می توانید اینکار را در سالن های زیبایی انجام دهید. پرایمر می بایست روشن تر از زیرسازی باشد و زیرسازی را ماندگارتر و لک ها را کمتر کند. از آن مخصوصا زیر چشم ها استفاده کنید و آن را تیره تر از پوست تان انتخاب نکنید. می توانید پرایمر را برای انواع پوست ها (چرب, خشک و ترکیبی)   بخرید. در هنگام انتخاب پرایمر توجه داشته باشید که رنگ های مختلف نتایج متفاوتی را بدنبال دارند. پرایمرهای پایه زرد و سبز جلوی قرمزی را می گیرند. پرایمرهای پایه صورتی پوستهای تیره و مات را سرزنده می کند. اگر دارای حلقه هایی زیر چشم هستید  پرایمرهای هلویی مناسب می باشند.

 

 

دیدگاه بگذارید