مراقبت از مو

مراقبت از مو : در این مقاله مراحل عمومی برای داشتن مویی سالم را می توانید دنبال کنید. همچنین مقاله حاوی بخش های خاصی برای مراقبت از انواع مو می باشد.

مراقبت از مو (برای همه انواع موها)

مراقبت از مو مراقبت از مو مراقبت از مو 111 1

مو را بنحو صحیحی بشویید. در صورت امکان مو را هر روز نشویید. حمام روزانه سبب از دست رفتن چربی های طبیعی مو می شود. توجه داشته باشید که اگر از محصولاتی مانند تافت مو، موس مو، ژل و محصولات ضد وزی استفاده می کنید باعث عدم توزیع مناسب چربی های طبیعی مو می شود. پیشنهاد می شود که بطور منظم این محصولات را از مو بشویید.

پوست سر را با شامپو (نه تقویت کننده) حدود ۴۰ ثانیه ماساژ دهید و بعد بشویید. اگر دارای موهای چربی هستید فرایند را بیش از یکبار با شامپو تکرار کنید. اگر موهای فر یا موجداری دارید از شامپوهای فاقد سولفات و سیلیکون استفاده کنید.

تقویت کننده را روی دست ریخته و به نوک موها تا ریشه مالش دهید. اگر می خواهید موهای نرم تر و ابریشمی تری  داشته باشید قبل از آب کشیدن می بایست چند دقیقه تقویت کننده روی مو باقی بماند.

سعی کنید مو را با آب سرد بشویید یا حداقل آخرین آبکشی را با آب سرد انجام دهید. اینکار بشره ساقه مو را بسته و مو مرطوب و براق بنظر می آید. اگر بعلت کثیفی و چربی مو مجبور به استفاده از آب گرم هستید حداقل آبکشی پایانی را با آب سرد انجام دهید.

مراقبت از مو مراقبت از مو مراقبت از مو 2 51

مو را بادقت سشوار کنید. خشک کردن مو با سشوار بهتر از جریان هواست بشرطی که بنحو صحیحی از سشوار استفاده کنید. زمانیکه از سشوار استفاده می کنید، آن را روی سردترین درجه تنظیم  و با فاصله استفاده کنید. اگر سشوار را خیلی نزدیک مو بگیرید باعث میشود تا آب موجود در مو گرم و سبب صدمه زدن به مو شود.

از فشردن موها با حوله بعد از دوش خوداری کنید. موی خیس خیلی شکننده است و فشار دادن سبب شکستگی مو می شود. در هنگام سشوار ، بیگودی، اتوی مو یا صاف کننده های نوع GHD از اسپری محافظتی مو استفاده کنید.

مراقبت از مو مراقبت از مو مراقبت از مو 3 49

از برس کردن موی خیس اجتناب کنید. موی خیس شکننده است. همچنین موها را خیلی زیاد برس نکشید. برای شانه کردن از برسی با دندانه های مناسب استفاده کنید تا چربی ها را میان مو پخش کرده و آن را نرم تر و براق تر کند. روی موی خیس فقط از شانه دندانه درشت استفاده کنید.

مراقبت از مو مراقبت از مو مراقبت از مو 4 49

استفاده از تقویت کننده: از تقویت کننده های عمیق حاوی روغنهای آرگان، زیتون، نارگیل و آوکادو استفاده کنید. همچنین می توانید از ماسک مو یا  کرم مو استفاده کنید. بعد از دوش گرفتن می توانید تقویت کننده را اسپری کنید.

مراقبت از مو مراقبت از مو مراقبت از مو 5 48

زیاد از محصولات حالت دهنده استفاده نکنید. محصولات حالت دهنده اگر مستقیم روی پوست سر استفاده شود می تواند سبب خشک شدن پوست سر شود. پس در صورت استفاده فقط روی مو و حداکثر ۴ بار در هفته  استفاده شود.

مراقبت از موی صاف

مراقبت از مو مراقبت از مو مراقبت از مو 7 47

استفاده از شامپو و تقویت کننده بمنظور جلوگیری از لخت و نرم شدن موی صاف: از محصولات حجم دهنده استفاده کنید. اگر شامپو خوب کار نکرد از شامپوهای فاقد سولفات و سلیکون استفاده کنید.

مراقبت از مو مراقبت از مو مراقبت از مو 8 40

از برس پهن پدالی استفاده کنید. برس نه تنها موها را مرتب می کند بلکه باعث براق شدن و نرمی آن می شود.

مراقبت از مو مراقبت از مو مراقبت از مو 9 32

در پایان از محصولات حالت دهنده استفاده کنید. برای براق کردن مو قبل از سشوار از موس های حجم دهنده استفاده کنید. اگر لازم شد از تافت استفاده کنید.

مراقبت از مو مراقبت از مو مراقبت از مو 10 26

ابزار حالت دهنده حرارتی مناسب را بردارید. اگر نیازمند اتوی فر هستید اتویی با قابلیت تنظیم حرارت انتخاب کنید. بمنظور اجتناب از صدمه دیدن مو از پایین ترین حرارت استفاده کنید.

مراقبت از مو مراقبت از مو مراقبت از مو 11 26

از ابزار حرارتی هر روز استفاده نکنید.

نکاتی برای موهای فر یا موجدار

مراقبت از مو مراقبت از مو مراقبت از مو 12 21

از شامپو و تقویت کننده مخصوص موی فر استفاده کنید. از شامپوهای فاقد سولفات و سلیکون استفاده کنید. چون سولفات و سلیکون مو را خشک و باعث بیشتر فر شدن مو می شود.

مراقبت از مو مراقبت از مو مراقبت از مو 13 20

بمنظور جلوگیری از ازبین رفتن چربی های طبیعی در صورت نیاز موها را بشویید. شامپو را روی پوست سر و حالت دهنده را روی ساقه مو ماساژ دهید. و برای شانه از شانه دندانه درشت استفاده کنید. موها را بمنظور جلوگیری از خشک شدن با آب سرد بشویید.

مراقبت از مو مراقبت از مو مراقبت از مو 14 16

موهای خیس را با حوله ۱۰۰% کتان بدون مالش خشک کنید.

مراقبت از مو مراقبت از مو مراقبت از مو 15 16

از تقویت کننده بصورت هفتگی استفاده کنید (بمنظور براق شدن مو).

مراقبت از مو مراقبت از مو مراقبت از مو 16 13

مو را برس نکنید. برس کردن مو باعث مجعد شدن آن می شود. از شانه دندانه درشت استفاده شود.

مراقبت از مو مراقبت از مو مراقبت از مو 17 12

قبل از حالت دادن مو از تقویت کننده استفاده کنید. مو را زمانیکه خیس است حالت دهید و زمانیکه خشک است به آن دست نزنید.

مراقبت از مو مراقبت از مو مراقبت از مو 18 10

از محصولات حاوی الکل استفاده نکنید. اسپری های حاوی نمک دریایی باعث فر خوردن و خشک شدن مو می شود در صورت استفاده مطمئن شوید دارای اجزاء تقویت کننده اند.

مراقبت از مو مراقبت از مو مراقبت از مو 19 7

با موی خیس نخوابید.

لخت کننده های مو

مراقبت از مو مراقبت از مو مراقبت از مو 20 6

مو را بیش از یکبار در شش هفته لخت نکنید. اکثر لخت کننده ها پیوندهای شیمیایی مو را تغییر می دهند. به همین دلیل موهای لخت شده شکننده و آسیب دیده هستند.

مراقبت از مو مراقبت از مو مراقبت از مو 21 8

از سشوار و ابزار حرارتی کمتر استفاده کنید. موی لخت شده را دکلره نکنید. چون احتمال صدمه دیدن مو بیشتر می شود.

مراقبت از مو مراقبت از مو مراقبت از مو 22 7

اگر پوست سرتان زخمی است، مو را لخت نکنید.

مراقبت از مو مراقبت از مو مراقبت از مو 23 6

از رنگ مو با احتیاط استفاده کنید. اما می تواند باعث صدمه دیدن مو شود. اگر می خواهید مو را رنگ کنید حداقل ۳ روز صبر کنید.

رنگ کردن مو

اطراف خط مو را بمنظور جلوگیری از رنگ شدن پوست، وازلین بزنید .

۲ روز قبل از رنگ کردن مو را تقویت کنید. مرطوب کردن مو به نگهداشتن بهتر رنگ کمک می کند. و در روز رنگ نباید مو را شامپو کنید.

مراقبت از موی رنگ شده: مو را سالم و مرطوب نگهدارید. موی خشک رنگش را زود تغییر می دهد.  از محصولات حاوی SPF استفاده کنید.

دیدگاه بگذارید