بیگودی

روش اول: استفاده از بیگودی های داغ

بیگودی بیگودی روش های استفاده از بیگودی  1

انتخاب بیگودی ها: بیگودی های کوچک فرهای سفت و بیگودی های بزرگ فرهای نرم تر و موج دارتر ایجاد می کنند. اگر موهایتان تا شانه می رسد لازم است از بیگودی های بزرگتر استفاده کنید. بیگودی های داغ تقریبا برای همه موها بجز موهای نرم ، کم پشت و شکننده خوب است (مخصوصا برای موهای وز).

اگر دارای موهای بلند و پرپشتی هستید لازم است حداقل ۱۰ بیگودی داشته باشید. برای موهای کم پشت و کوتاه  ۵-۶ عدد کافی است. اگر دارای موهای خیلی فری هستید، قبل از بیگودی با سشوار صاف کنید. این کار به تثبیت فرهای یکپارچه و صاف کمک می کند.

 

2 بیگودی روش های استفاده از بیگودی  2

بیگودیها را از قبل گرم کنید. گرم کردن بیگودی ها تا رسیدن به دمای مطلوب  قبل از فر کردن مهم است. طبق دستورالعمل سازنده عمل کنید. برای فرهای حلزونی و محکم از بیگودیهای کوچک با دمای زیاد استفاده کنید و برای فرهای شل تر و نرم تر از بیگودیهای بزرگتر با دمای کمتر استفاده کنید.

بیگودی بیگودی روش های استفاده از بیگودی  3

از کرم یا اسپری محافظت کننده مو در مقابل گرما استفاده کنید. این محصول موی شما را از صدمه دیدن در مقابل گرما محافظت می کند و فر را برای مدت بیشتری نگه می دارد. وقتی مو خشک است روی مو پخش کنید.

بیگودی بیگودی روش های استفاده از بیگودی  4

با استفاده از شانه، مو را به چند قسمت پارتیشن بندی کنید. با استفاده از گیره آن را محکم کنید.

بیگودی بیگودی روش های استفاده از بیگودی  5

موهای جلو را دور بیگودی بپیچانید و با گیره محکم کنید. همه قسمت را به همین ترتیب بیگودی بزنید.

بیگودی بیگودی روش های استفاده از بیگودی  7

بیگودیها را رها کنید تا سرد شوند. قبل از برداشتن بیگودیها از روی موها اجازه دهید تا کاملا سرد شوند. برداشتن سریع بیگودیها منجر می شود تا ماندگاری فرها کمتر شود پس صبور باشید.

بیگودیها را بردارید. از پایین سر شروع و به قسمت بالایی بروید. بیگودیها را در یک دست و گیره ها را در دست دیگر بگیرید. بیگودیها را از مو بیرون نکشید ممکن است فر را خراب و به موها صدمه بزند. اجازه دهید خودش از فر بیرون بیفتد.

هر جور که دوست دارید به موها فرم دهید. برس کردن مو باعث از بین رفتن یا خراب شدن فر می شود. برای حفظ فر مو، انگشتان تان را میان موهای تان حرکت دهید. با استفاده از تافت مو ماندگاری فر را تضمین کنید. سرتان را چند دفعه تکان دهید و انگشتانتان را میان فرها حرکت دهید.

روش دوم: استفاده از بیگودی های فومی

بیگودی بیگودی روش های استفاده از بیگودی  10

انتخاب بیگودی ها: بیگودی های فومی برای بیشتر موها بجز موهای شکننده مناسب هستند. بیگودی ها را بر اساس سایز فرهای مورد نظر انتخاب کنید. بیگودیهای کوچک تر ، فرهای محکم تر و بیگودیهای بزرگ تر فرهای نرم تر را ایجاد می کند. اگر موهایتان تا شانه می رسد لازم است از بیگودیهای بزرگتر استفاده کنید. بیگودیهای داغ تقریبا برای همه موها بجز موهای نرم ، کم پشت و شکننده خوب است (مخصوصا برای موهای وز).

بیگودی بیگودی روش های استفاده از بیگودی  11

از موس حالت دهنده مو استفاده کنید. اگر موی خیلی صاف یا خیلی نرمی دارید از مواد فر استفاده کنید. در غیر اینصورت فرها ممکن است بعد از چند ساعت خراب شوند. از مقدار پیشنهاد شده روی ظرف استفاده کنید و میان موی خشک شده پخش کنید.

بیگودی بیگودی روش های استفاده از بیگودی  12

مویتان را به چهار قسمت تقسیم کنید. برای این مرحله از شانه دم باریک استفاده کنید. قسمت ها را طوری تقسیم کنید که یک قسمت وسط سربه پشت، یک قسمت بالای هر گوش و یک قسمت در پشت آویزان باشد. هر بخش را با گیره محکم کنید.

بیگودی بیگودی روش های استفاده از بیگودی  13

موی هر قسمت را بیگودی پیچ کنید. عرض قسمت ها می بایست بر اساس اندازه بیگودیها باشد. آنها نباید پهن تر از بیگودیها و ضخیم تر از ۴ سانتیمتر باشند. قبل از بیگودی پیچ هر بخش را شانه کنید. از شانه دم باریک برای حذف پیچش مو و کشیدن راحت هر بخش از پوست استفاده کنید.

بیگودی بیگودی روش های استفاده از بیگودی  14

با بیگودی پیچ کردن جلوی سر شروع کنید و موی جلوی صورتتان را بیگودی کنید. با یک دست انتهای مو را محکم بگیرید و با دست دیگر بیگودی کنید. بعد از اتمام شلی انتهایی را محکم کنید. اگر می خواهید که تمام طول موی تان فر باشد می بایست از حدود ۲ سانتیمتری انتهای مو شروع به بیگودی کردن کنید. اگر می خواهید موی نزدیک سرتان صاف باشد می بایست مو را از ۶ سانتیمتری سرتان  بیگودی کنید.

بیگودی بیگودی روش های استفاده از بیگودی  15

بیگودیکردن را در دو طرف سر ادامه دهید. سر را بصورت افقی به دو قسمت مساوی تقسیم کنید. از شانه دم باریک برای تقسیم بندی موی بالای گوش ها استفاده کنید. هر قسمت را بیگودی و با گیره محکم کنید.

بیگودی بیگودی روش های استفاده از بیگودی  16

پشت سر را بر اساس پرپشتی مو به سه یا چهار قسمت تقسیم کنید. هر قسمت را بیگودی و با گیره محکم کنید.

بیگودی بیگودی روش های استفاده از بیگودی  17

موهای فر را جهت تثبیت سشوار کنید. تا زمانیکه موهای تان خشک و گرم شود از سشوار استفاده کنید. لازم است جهت فر موها را به اندازه کافی گرم کنید. بیگودیها را حدود ۱۵ دقیقه رها کنید و بعد بردارید.

بعد از برداشتن بیگودی ها، مو ها را برس نکشید. این کار فرها را خراب می کند. اگر لازم شد از انگشتان برای جدا کردن فرها استفاده کنید.اگر می خواهید حجم موهایتان بیشتر شود، سرتان را چند دفعه تکان دهید و انگشتانتان را میان موهای فر بکشید.

بیگودی بیگودی روش های استفاده از بیگودی  18

تافت بزنید. اگر موهای خیلی صاف یا نرمی دارید بمنظور تثبیت و ماندگاری فرها از تافت استفاده کنید.

استفاده از بیگودی های مرطوب

بیگودی بیگودی روش های استفاده از بیگودی  19

از انواع بیگودی برای موهای خیس می توان استفاده کرد. بیگودی های توری یا نوارچسبی راحت ترین بیگودی هستند اما ممکن است در موهای فر یا پرپشت گیر کنند. پیچیدن بیگودی های فومی راحتند اما حالت اسفنجی شان ممکن است زمان خشک شدن فر را طولانی کند. گیره های نرم مغناطیسی بسیار محکم نگه می دارند و فر خوبی را شکل می دهند اما پیچش را سخت می کنند. با تجربه متوجه می شوید که کدام بیگوی برای موی شما مناسب است.

بیگودی بیگودی روش های استفاده از بیگودی  20

مو را شسته و حالت دهید. چون مو تحت کشش خشک می شود، استفاده از شامپو مرطوب کننده و حالت دهنده لازم است. رطوبت مو را با حوله خشک نکنید. موی خیس را شانه کنید.

بیگودی بیگودی روش های استفاده از بیگودی  21

مو را پارتیشن بندی کنید. مو را به قسمت های چپ و راست تقسیم کنید. می بایست سه قسمت داشته باشید: یکی بالای هر گوش و دیگری بالای سر.

بیگودی بیگودی روش های استفاده از بیگودی  22

شروع به پیچش هر خط مو کنید. مقداری ژل  یا کرم نرم کننده میان هر بخش بکار برید.

بیگودی بیگودی روش های استفاده از بیگودی  23

پیچیدن را ادامه دهید. موهایتان را تکه تکه تقسیم بندی و ژل نرم کننده یا کرم میان آن استفاده کنید.

بیگودی بیگودی روش های استفاده از بیگودی  24

فرها را خشک کنید. اگر می خواهید قبل از برداشتن بیگودی ها ، گرما روی مویتان استفاده نکنید می بایست اجازه دهید فرها کاملا با هوا خشک شوند. ممکن است چندین ساعت حتی یک شب طول بکشد. همچنین می توانید موها را بهمراه بیگودی ها با سشوار خشک کنید. اگر با سشوار خشک کردید ، اجازه دهید بیگودی ها حدود ۱۵ دقیقه بعد از خشک شدن مو تا سرد شدن و تثبیت فر روی سر باقی بمانند.

دیدگاه بگذارید