کاندیشنر

ممکن است فکر کنید که مراقبت از مو به سادگی شامپو زدن است. شامپو زدن فرآیندی است که در آن به مو روغن های طبیعی مورد نیاز را جهت حفظ سلامتش می دهند. تقویت کننده ها (کاندیشنرها)  رطوبت را بعد از شامپو زدن تقویت می کنند و سعی در ترمیم صدمه دیدگی و سالم نگهداشتن مو دارند. انواع مختلفی کاندیشنر وجود دارد که مختص مویی خاص است. این محصولات با توجه به موی نرم ، موی صاف و موی فر یا موهای خشک و چرب متفاوتند.

انتخاب ساختار مو

کاندیشنر کاندیشنر انتخاب کاندیشنر براساس نوع مو 11 24

برای موهای صاف و نرم از کاندیشنر حجم دهنده استفاده کنید. اگر دارای موهای صاف و ابریشمی بدون مشکل وز هستید می بایست از کاندیشنری مناسب بافت موی تان استفاده کنید. کاندیشنرهای حجم دهنده سبک تر از فرمول معمولی هستند و باعث سنگینی مو نمی شود. این افراد هرگز نباید از کاندیشنر صاف کننده استفاده کننده چون سنگین بوده و مو را هموارتر می کنند.

کاندیشنر کاندیشنر انتخاب کاندیشنر براساس نوع مو 2 49

اگر دارای مویی موجدار هستید، بدنبال کاندیشنر مرطوب کننده سبک باشید. موی موجدار در هوای مرطوب مجعد و در هوای خشک شل می شود. اگرچه موهای موجدار نسبت به موهای فر خشک نیستند اما لازم است از کاندیشنر مرطوب کننده استفاده شود. بدنبال محصولاتی باشید که روی آنها موهای موجدار نوشته شده باشد تا موهای فر.

کاندیشنر کاندیشنر انتخاب کاندیشنر براساس نوع مو 4 47

موی فر و پرپشت را با کاندیشنر هیدرات مرطوب کنید. این کاندیشنرها را ۱۰-۱۵ دقیقه روی مو قرار داده و بعد بشویید.  همچنین می توانید کاندیشنر اسپری تهیه و به موی خشک یا مرطوب اسپری کنید و آن را هیدراته و نرم کنید.

کاندیشنر کاندیشنر انتخاب کاندیشنر براساس نوع مو 5 46

موهای خیلی فر را با کاندیشنر هیدارته یا محصولات برپایه روغن محافظت کنید. نباید هر روز موها را شامپو کنید. هر ۷-۱۴ روز موها را شامپو بزنید. شامپوی زیاد باعث از بین رفتن روغن طبیعی مو می شود.

سلامت مو

کاندیشنر کاندیشنر انتخاب کاندیشنر براساس نوع مو 7 45

 

اگر موهایتان را رنگ کردید از کاندیشنر مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید. برای ماندگاری رنگ مو از این کاندیشنر استفاده کنید. این کاندیشنر به مو اجازه نگهداشته شدن رنگ را برای مدت بیشتری می دهد.

کاندیشنر کاندیشنر انتخاب کاندیشنر براساس نوع مو 8 38

اگر دارای موهای شل و چربی هستید از محصولات حجم دهنده استفاده کنید. اگر دارای موهای چربی هستید از محصولات هیدارته یا مرطوب کننده استفاده نکنید چون باعث چرب تر شدن مو می شود. بیشتر بدنبال محصولاتی با عناوین حجم دهنده، سبک، صاف کننده یا متعادل کننده باشید.

کاندیشنر کاندیشنر انتخاب کاندیشنر براساس نوع مو 9 30

از حالت دهنده هیدراته روی موی خشک استفاده کنید. اگر موهای تان صدمه دیده یا شکننده نیست اما خشک است از محصولاتی تحت عنوان هیدراته، مرطوب کننده، متعادل کننده استفاده کنید.

کاندیشنر کاندیشنر انتخاب کاندیشنر براساس نوع مو 3 47

اگر دارای مویی خشک و وزی هستید از کاندیشنر ترمیمی استفاده کنید. برای این نوع مو لازم است از فرمول های قوی استفاده کنید. مو اغلب در تماس با حرارت صدمه می بیند و خشک می شود اما خشکی مو تنها به دلیل گرمای حالت داده به مو نیست. خشکی مو ممکن است بدلیل عدم تولید کافی چربی پوست باشد. همچنین روغن نارگیل برای موهای خشک مفید است.

کاندیشنر کاندیشنر انتخاب کاندیشنر براساس نوع مو 11 24

بدنبال کاندیشنرهای ضد شوره و فاقد اسانس باشید. شوره سر مشکل پوستی است و نه مو. شوره همان پوست های مرده سر هستند که از پوست سر جدا می شوند.

دیدگاه بگذارید