پرایمر آرایش پرایمر آرایش چگونگی استفاده از پرایمر آرایش 8 11

برخی از پرایمر آرایش استفاده نمی کنند و آن را غیر ضروری می دانند. ولی اگر مقداری وقت بگذارید و از آن استفاده کنید تاثیر آن در پایان آرایش خود را نمایان می کند. پرایمر سطح پوست را نرم می کند و خطوط و منافذ پوست را به حداقل رسانده و ماندگاری آرایش را افزایش می دهد. این مقاله به شما در انتخاب پرایمری مناسب و چگونگی استفاده صحیح از آن کمک می کند.

انتخاب پرایمر مناسب

 

پرایمر آرایش پرایمر آرایش چگونگی استفاده از پرایمر آرایش 1 15

تصمیم گیری در مورد انتخاب پرایمر: آیا تاکیدتان بیشتر بر چین و چروک ها است؟ یا رنگ؟ یا کم کردن براقیت پوست چرب؟ پریمرهای رنگی زیادی در بازار وجود دارند. بنابراین پوست تان را ارزیابی کنید و ببینید کدام برای شما بهتر کار می کند.

اگر در مورد منافظ یا چین و چروک ها نگرانید بدنبال پرایمرهای ضد پیری و کاهش دهنده منافذ باشید.

پرایمر آرایش پرایمر آرایش چگونگی استفاده از پرایمر آرایش 2 15

پوست تان را ارزیابی کنید و تصمیم بگیرید که آیا به پرایمر تصحیح کننده رنگ نیاز دارید. اگر دارای لکه های تیره روی پوست ، حلقه های تیره زیر چشم یا قرمزی هستید، می توانید پرایمری رنگی که پوست را طبیعی جلوه می دهد پیدا کنید. اگر دارای پوستی گلگون و قرمز هستید، رنگ متضاد قرمز در چرخه رنگ یعنی سبز آن را طبیعی جلوه می دهد. بیاد داشته باشید که لازم نیست از پرایمر تصحیح رنگ استفاده کنید می توانید از پرایمر شفاف استفاده کنید.

پرایمر سبز می تواند قرمزی را تصحیح کند. اگر آفتاب سوختگی داشته باشید این پرایمر مفید است.

پرایمر زرد برای قرمز کم رنگ یا صورتی مناسب است.

برای نقاط آبی تیره  از پرایمر نارنجی یا هلویی استفاده کنید.

اگر پوست تان زرد یا حنایی روشن است از پرایمر بنفش کم رنگ استفاده کنید.

پرایمر آرایش پرایمر آرایش چگونگی استفاده از پرایمر آرایش 3 14

پوست تان چرب، خشک یا معمولی است. پرایمرها ترکیبات ، وزن ها و بافت های مختلفی دارند که با پوست های مختلف نتیجه بهتر می دهند. اگر مطمئن نیستید که چه نوع پوستی دارید،صورت تان را با شوینده شسته و اجازه دهید با جربان هوا خشک شود. پوست تان بعد از ۱۵-۲۰ دقیقه چه حسی دارد؟

اگر صورت تان مرطوب یا چرب بود، پوست تان چرب است. پرایمر مات را برای کم کردن براقیت استفاده کنید. پرایمرهای حای اسید اسلیسیلیک روغن اضافی را جذب می کند.

اگر پوست تان سفت یا خشک بود، پوست تان خشک است. بدنبال پرایمری بر پایه ژل یا روشن کننده باشید که پوست تان خشک نشود.

اگر پوست تان نرم و تمیز بود دارای پوستی معمولی هستید. انواع پرایمر را تجربه کنید و ببینید با کدام راحت تر هستید و احساس بهتری دارید.

4 پرایمر آرایش چگونگی استفاده از پرایمر آرایش 4 13

بررسی کنید که آیا زیرسازی تان بر پایه آب است یا روغن: می بایست پرایمری انتخاب کنید که با زیرسازی تان پایه یکسانی داشته باشد تا همدیگر را دفع نکنند. همچنین توجه داشته باشید که زیرسازی هایی که حاوی سیلیکون هستند با زیرسازی های پایه روغن نتیجه خوبی نمی دهند و صورت را لکه می کنند.

در هنگام خرید پرایمر، ابتدا مقداری روی دست تست کنید. زمانیکه خشک شد ، مقداری زیرسازی تست کنید. اگر زیرسازی صاف شد می فهمید که زیرسازی و پرایمر باهم خوب کار می کنند.

پرایمرهای پایه سیلیکون را قبل از استفاده تست کنید. چون برخی افراد به سلیکون حساسیت دارند.

آماده سازی صورت

پرایمر آرایش پرایمر آرایش چگونگی استفاده از پرایمر آرایش 5 12

صورت تان را با تمیزکننده بشویید. قبل از آرایش همه کثیفی ها را از صورت تان برطرف کنید. دستهایتان را هم تمیز کنید. چون ممکن است از انگشتان تان برای آرایش استفاده کنید.

پرایمر آرایش پرایمر آرایش چگونگی استفاده از پرایمر آرایش 6 15

از مرطوب کننده استفاده کنید. پرایمر جای مرطوب کننده را نمی گیرد. مرطوب کننده پوست را تقویت و سالم نگه می دارد. برخی پرایمرها خاصیت مرطوب کنندگی دارند. هدف اصلی ماندگاری زیرسازی است. قبل از استفاده پرایمر مطمئن شوید که مرطوب کننده کاملا خشک و تثبیت شده است. اگر حس می کنید پوست تان نمناک است، برای جذب مرطوب کننده چند دقیقه بیشتر صبر کنید.

استفاده از پرایمر

پرایمر آرایش پرایمر آرایش چگونگی استفاده از پرایمر آرایش 7 16

اندازه یک نخود زیرسازی در پشت دست تان بزنید. استفاده خیلی زیاد پرایمر می تواند سبب شود زیرسازی تان جمع شود و لازم نیست بیشتر از یک نخود صورت و گونه را پوشش داد.

پرایمر آرایش پرایمر آرایش چگونگی استفاده از پرایمر آرایش 8 11

پرایمر را در وسط صورت با حرکات نرم و دورانی پخش کنید. حرکت می بایست همانند مرطوب کننده باشد. محصول را طوری روی پوست بزنید که پوششی نرم و یکنواخت ایجاد کند.  پوست اطراف چشم ها را فراموش نکنید. استفاده پوشش نازکی از پرایمر روی لب های خشک باعث پررنگ جلوه دادن تثبیت رژلب می شود.

پرایمر آرایش پرایمر آرایش چگونگی استفاده از پرایمر آرایش 9 9

اجازه دهید تا پرایمر کاملا خشک شود. چند دقیقه طول می کشد.

دیدگاه بگذارید