کانسیلر

زیرسازی با ایجاد سطحی صاف و پنهان کردن نقص ها، زیبایی چهره را دو چندان می کند. زمانیکه پایه ته رنگ ها و ویژگی های زیرسازی ها و کانسیلر های مختلف را بشناسید می توانید به اهداف تان در آرایش صورت برسید.

انتخاب زیرسازی

کانسیلر کانسیلر طریقه استفاده صحیح از زیرسازی و کانسیلر 1 9

انتخاب رنگ هایی که متناسب با زمینه پوست تان است. زیرسازی می بایست تاجای ممکن نزدیک زمینه طبیعی پوست تان باشد. زمانیکه نمونه ها را تست می کنید، بدنبال آنهایی باشید که با پوست تان بهترین ارتباط را دارند  و یک درجه روشن تر یا تیره تر باشند. اکثر برندها شماره بندی از ۱۰ تا ۵۰ یا از ۱ تا ۱۰ دارند که با افزایش شماره تیره تر می شوند.

کانسیلر کانسیلر طریقه استفاده صحیح از زیرسازی و کانسیلر 2 9

زمینه پوست تان را بررسی کنید. اکثر زیرسازی ها زمینه خاصی را هدف گرفته اند مثلا C برای زمینه سرد ، N زمینه معمولی یا W زمینه گرم است. اگر زیرسازی را اشتباه بردارید ممکن است چهره تان مسی یا دودی بنظر آید. این امر مخصوصا برای افرادی با پوست تیره مهم است.

زیرسازی را روی پوست بدون آرایش و در روز یا نور سفید طبیعی تست کنید. تکه ای پارچه زرد را زیر چانه تان  نگهدارید. اگر چهره تان درخشان تر بنظر آمد زمینه پوست تان گرم است.

تکه ای پارچه قرمز را زیر چانه تان نگهدارید. اگر صورت تان را کامل کرد دارای زمینه سرد هستید.

اگر تصمیم گیری برایتان سخت است شما زمینه ای طبیعی دارید و ممکن است در نواحی مختلف صورت تان به زیرسازی های مختلفی نیاز داشته باشید.

همچنین می توانید به رگ های مچ دست تان نگاه کنید. اگر آبی بنظر آمد زمینه پوست تان سرد ، اگر سبز بود زمینه پوست تان گرم و اگر بین سبز و آبی بود زمینه پوست تان طبیعی است.

زیرسازی را روی فک تست کنید. این راحت ترین کار در فروشگاه های لوازم آرایشی است یا اینکه بطری زیرسازی را مقابل پوست نگهدارید.

رنگ را زیر نور طبیعی تست کنید. زمانیکه نمونه روی پوست زدید در بیرون به آینه نگاه کنید. اگر نمونه ای که در زمینه پوست تان ترکیب کردید دیده نمی شود کامل ترین انتخاب را کرده اید. چند دقیقه  قبل از قضاوت اجازه دهید زیرسازی در پوست فرو رود.

اگر می خواهید از برونزه و رژگونه استفاده کنید، می بایست صورت تان یک درجه تیره از زیرسازی باشد.

کانسیلر کانسیلر طریقه استفاده صحیح از زیرسازی و کانسیلر 5 6

از بین زیرسازی مایع و پودری یکی را انتخاب کنید. هردو چسبندگی قوی دارند. دانستن نقاط قوت و ضعف هر کدام به شما در انتخاب کمک می کنند.

زیرسازی مایع امکان کنترل بیشتری را حین پخش فراهم می کند. هر چند پخش ضعیف یا زمینه نامناسب می تواند خطوط واضحی را در زیرسازی ایجاد کند. اگر پوست تان چرب است، از زیرسازی فاقد چربی استفاده کنید.

پودر زیرسازی (مخصوصا پودرهای معدنی) چربی و عرق را جذب می کند و می تواند روی صورت (مخصوصا محل چین و چروک) لک بیاندازد.

اکثر زیرسازی ها نیمه مات هستند که در تمام پوست ها خوب کار می کند. زیرسازی های مات روی پوست های زیتونی بهتر نتیجه می دهد. زیرسازی براق باعث افزایش درخشندگی می شود و می تواند به مخفی کردن چین و چروک کمک کند.

انتخاب کانسیلر

 

کانسیلر کانسیلر طریقه استفاده صحیح از زیرسازی و کانسیلر 5 6

انواع مختلف کانسیلر: کانسیلری که می خواهید انتخاب کنید با توجه به نوع پوست و نحوه استفاده متفاوت است.

کانسیلر مایع ابزاری مفید برای پوشش آکنه و چروک ها است.

کانسیلر ماتیکی و کرمی سفت تر هستند که مناسب پوست های چرب است. این کانسیلر حلقه های سیاه زیر چشم و جوش های قرمز را خوب پوشش می دهد.

کانسیلر کرم-پودری را همانند کرم زده و بعد سریع تثبیت می شود اما بعد از چند ساعت لک می اندازد.

کانسیلر کانسیلر طریقه استفاده صحیح از زیرسازی و کانسیلر 7 10

رنگی نزدیک زیرسازی انتخاب کنید. کانسیلرها بیشتر نقص های روی صورت را مخفی می کنند و می بایست تا جای ممکن شبیه زیرسازی باشد. اگر لکه های تیره بزرگی را کانسیلر می زنید (مخصوصا حلقه های تیره زیر چشم) می توانید از یک درجه روشن تر استفاده کنید. چشم های پف کرده با کانسیلر تیره تر بهتر جواب می دهد چون ذهن نواحی تیره را سایه تصور می کند و نواحی پف کرده را نزدیک تر از واقعیت نشان می دهد.

کانسیلر کانسیلر طریقه استفاده صحیح از زیرسازی و کانسیلر 8 6

کانسیلرها ممکن است براق یا مات باشند. لازم است برای کانسیلرهای براق بعد از استفاده پودر تثبیت کننده استفاده شود.

کانسیلر کانسیلر طریقه استفاده صحیح از زیرسازی و کانسیلر 9 5

رنگ تصحیحی:کانسیلر رنگی برای مخفی کردن لکه های رنگی طراحی شده است. بر اساس چرخه رنگ ، دو رنگ متضاد هم دیگر را مخفی می کند. اگر می خواهید حلقه های تیره زیر چشم را مخفی کنید می بایست قوانین اصلی را یاد بگیرید:

برای پوشش سبز از کانسیلر قرمز و برای قسمت های قرمز از کانسیلر سبز استفاده کنید.

برای پوشش آبی از کانسیلر نارنجی و برعکس.

قسمت های ارغوانی را با کانسیلر زرد بپوشانید و برعکس.

حلقه های تیره زیر چشم معمولا ترکیبی از رنگهای آبی، ارغوانی و گاهی اوقات سبز است. با تجربه رنگ مناسب نارنجی، حنایی روشن، هلویی یا نارنجی پررنگ را برای پوست پیدا کنید.

آرایش کردن

کانسیلر کانسیلر طریقه استفاده صحیح از زیرسازی و کانسیلر 10 6

دست ها را بشویید. قبل از دست زدن به ابزار آرایش یا صورت بمنظور جلوگیری از انتقال باکتری می بایست دست ها را با آب گرم و صابون بشویید.

کانسیلر کانسیلر طریقه استفاده صحیح از زیرسازی و کانسیلر 11 6

صورت را مرطوب کنید. این امر پوست را مرطوب و آرایش را طبیعی تر می کند. اگر مرطوب کننده حاوی ضدآفتاب نیست، از ضد آفتاب استفاده کنید.

کانسیلر کانسیلر طریقه استفاده صحیح از زیرسازی و کانسیلر 12 5

اگر لازم بود از کانسیلر اصلاحی استفاده کنید. اگر حلقه های تیره زیر چشم ، خال ها یا دیگر نواحی رنگی را پوشش داده اید، از کانسیلر اصلاحی با رنگ متضاد استفاده کنید. کانسیلر رنگ پوست و زیرسازی آن را مخفی می کند.

کانسیلر کانسیلر طریقه استفاده صحیح از زیرسازی و کانسیلر 13 4

زیرسازی را در امتداد صورت پخش کنید. می توانید از اسفنج آرایشی، انگشتان (برای زیرسازی مایع) یا برس زیرسازی استفاده کنید. تمام صورت را برس زده و بخوبی پخش کنید. مراقب باشید تا کانسیلر اصلاحی را پاک نکنید. اگر از زیرسازی مایع استفاده می کنید، قبل از استفاده با دست گرمش کنید.

کانسیلر کانسیلر طریقه استفاده صحیح از زیرسازی و کانسیلر 14 3

همسان سازی: فک را بررسی کنید، در اینجا پخش ضعیف نمایان تر است. اگردر هر منطقه ای زیرسازی خیلی غلیظ یا لکه داشت آن را پخش کنید. تمام چیزی که نیاز دارید یک لایه نازک زیرسازی است.

کانسیلر کانسیلر طریقه استفاده صحیح از زیرسازی و کانسیلر 15 3

دیگر نقاط تیره را پنهان کنید. اگر لازم شد کانسیلر را در تمام صورت استفاده کنید. کانسیلر را با انگشت، برس کانسیلر یا اسفنج تا زمانیکه مرز بین پوست و کانسیلر دیده نشود پخش کنید.

کانسیلر کانسیلر طریقه استفاده صحیح از زیرسازی و کانسیلر 16 3

پودر مات را به صورت بزنید. این کار را بعد از استفاده کانسیلر جهت ایجاد حالتی مات و نگهداشتن آرایش انجام دهید. اگر صورتتان خیلی خشک است می توانید این مرحله را انجام ندهید چون پودر باعث جذب رطوبت می شود.

اگر لازم شد بعد از پخش کانسیلر و زیرسازی  از دیگر مواد آرایشی استفاده کنید.

دیدگاه بگذارید