چین و چروک صورت چین و چروک صورت نحوه کاهش چین و چروک صورت 7 65

حدف کامل چروک ها غیر ممکن است اما می توان آنها را به حداقل رساند. اصلاح سبک زندگی و استفاده موثر از محصولات مربوطه می تواند ظاهر و شکل چین و چروک صورت را به حداقل رساند.

 

رژیم پوستی مناسبی را دنبال کنید

چین و چروک صورت چین و چروک صورت نحوه کاهش چین و چروک صورت 1 59

 

پوشش ضد آفتاب: مطالعات نشان می دهد که خورشید علت اصلی چین و چروک است. از ضد آفتاب با SPF حداقل ۳۰ استفاده کنید و نیازی به SPF بالای ۵۰ نیست.

  • حتی زمانی که آفتابی نیست می بایست از ضد آفتاب استفاده کرد.
  • استفاده از ضد آفتاب نه تنها مانع چین و چروک می شود بلکه از سرطان پوست نیز جلوگیری می کند.

 

چین و چروک صورت چین و چروک صورت نحوه کاهش چین و چروک صورت 2 73

 

شستن هر روز صورت: پزشکان پیشنهاد می دهند صورت را دو بار در روز بشویید. شستن زیاد صورت می تواند چربی ها و رطوبت طبیعی پوست را از بین برده  و باعث ایجاد چین و چروک شود.

 

چین و چروک صورت چین و چروک صورت نحوه کاهش چین و چروک صورت 3 71

 

بعد از شستن صورت از تونر استفاده کنید. استفاده از تونر بعد از شستن صورت می تواند PH پوست را متعادل و سالم تر کند. از تونرهای حاوی الکل استفاده نکنید چون باعث خشک شدن پوست می شود.

 

چین و چروک صورت چین و چروک صورت نحوه کاهش چین و چروک صورت 4 70

 

از مرطوب کننده های مخصوص چین و چروک استفاده کنید. مرطوب کننده های زیادی حاوی اجزایی هستند که از چین و چروک جلوگیری می کنند. از مرطوب کننده دوبار در روز استفاده کنید. یکی بعد از شستن صورت در صبح و دیگری بعد از شستن صورت در بعد ازظهر.

 

چین و چروک صورت چین و چروک صورت نحوه کاهش چین و چروک صورت 5 68

 

استفاده از کرم دورچشم: پوست اطراف چشم ها با بقیه پوست صورت متفاوت است. این پوست نازک تر و شکننده تر و سریعتر چروک می شود. بنابراین بهتر است بجای مرطوب کننده از کرم دور چشم استفاده شود.

  • بدنبال مرطوب کننده ای حاوی کولاژن، ویتامین C، پپتید و رتینول باشید.

 

انتخاب روش های کاهش چین و چروک

چین و چروک صورت چین و چروک صورت نحوه کاهش چین و چروک صورت 6 65

 

استفاده از رتینودها: برخی از متخصصین سلامتی می گویند که رتینودها باعث کاهش چروک ها و نشانه های پیری می شوند. کرم رتینود را می توانید بعنوان نسخه پزشک از داروخانه تهیه کرد.

 

چین و چروک صورت چین و چروک صورت نحوه کاهش چین و چروک صورت 7 65

 

از محصولات مراقب پوستی حاوی آیدیبنون استفاده کنید. آیدیبنون یک آنتی اکسیدان قوی است. استفاده ۶ هفته ای آیدیبنون باعث کاهش ۲۹% چین و چروک ها می شود.

 

چین و چروک صورت چین و چروک صورت نحوه کاهش چین و چروک صورت 8 57

 

از محصولات مراقبت پوستی حاوی اسیدهای هیدروکسی استفاده کنید. اسیدهای هیدروکسی آلفا پوست را به اندازه رتینویدها اذیت نمی کند اما تنایج یکسانی نمی دهد. این محصولات مراقبت پوستی چین و چروک ها را کاهش می دهند.

 

چین و چروک صورت چین و چروک صورت نحوه کاهش چین و چروک صورت 9 47

 

استفاده از محصولات پوستی حاوی اکسیدان: محصولات پوستی حاوی ویتامین های A، C و E بعلاوه بتا کاروتن هستند که می توانند چین و چروک را افزایش دهند.

 

چین و چروک صورت چین و چروک صورت نحوه کاهش چین و چروک صورت 10 39

 

از ماسک ورقه ای استفاده کنید.

 

چین و چروک صورت چین و چروک صورت نحوه کاهش چین و چروک صورت 11 37

 

اسید گلیکولیک می تواند باعث کاهش چین و چروک شود. اجزایی مثل اسید سالیکلیک و اسید تریکلوروستیک همانند اسید گلیکولیک خطوط کوچک پوست را برطرف می کند.

 

چین و چروک صورت چین و چروک صورت نحوه کاهش چین و چروک صورت 12 29

 

با استفاده از لیزر: لیزرها می تواند تولید کولاژن را تحریک و پوست را فربه کند. اگر چین و چروک ها خیلی عمیق هستند و دیگر روش ها جواب گو نیستند با پزشک تان برای لیزر درمانی مشورت کنید.

 

 

 

 

دیدگاه بگذارید