سایه چشم

انتخاب صحیح رنگ های سایه چشم باعث زیباتر شدن چشم ها می شود. سایه را با کمی تمرین می توانید روی پلک ها بزنید. از روش های سایه زدن استفاده کنید.

سایه چشم سایه چشم طریقه استفاده از سایه چشم 6544

شروع

سایه چشم سایه چشم طریقه استفاده از سایه چشم 2 38

انتخاب سایه چشم: از بین سایه ها رنگ مناسب را انتخاب کنید. سایه ها به شکل پودر شل، پودر فشرده و کرم در بازار وجود دارد. بیشتر سایه ها بشکل پودر شل می باشند که کنترل میزان برداشتن آنها خیلی سخت است. سایه های کرم براحتی استفاده می شوند اما سریع تر از سایه های پودری خط می اندازند. بهترین و راحت ترین نوع سایه چشم پودر فشرده است.

پیشنهاد می شود حداقل سه رنگ سایه  چشم در یک پالت را داشته باشید و هر سه از رنگ مشابه روشن، متوسط و تیره باشند.

سایه چشم سایه چشم طریقه استفاده از سایه چشم 3 36

انتخاب برس مناسب: گرچه می توانید برای استفاده از سایه چشم از انگشتان استفاده کنید ولی آنها خیلی بزرگ هستند و پوشش دهی را مشکل می کند. برای همین ازچند برس مخصوص سایه چشم استفاده کنید.از برس های اسفنجی برای سایه چشم استفاده نکنید. از برس صاف و محکم برای زدن سایه چشم به پلک استفاده کنید. این برس برای رنگ زدن و توزیع روی پلک مناسب است. برس مدادی نرمی را برای زدن سایه چشم نزدیک خط مژه بردارید. این برس می بایست به اندازه کافی کوچک و نازک باشد تا بتوانید خط مژه بالا و پایین  و گوشه داخلی چشم ها را پوشش دهید.

سایه چشم سایه چشم طریقه استفاده از سایه چشم 4 36

طریقه استفاده از سایه چشم: سایه چشم را می بایست با ضربات برس و بصورت صحیح استفاده کرد. استفاده غلط از برس موجب لکه شدن سایه می شود. ابتدا سایه را روی پلک بزنید . بعد با ضربات آهسته و کوتاه برس سایه را پخش کنید.

سایه چشم سایه چشم طریقه استفاده از سایه چشم 5 35

کانسیلر ، زیرسازی ، رژگونه و برنزه کننده و خط ابرو را قبل از سایه چشم استفاده کنید. هرگز ریمل را قبل از سایه چشم استفاده نکنید.

استفاده از سایه چشم

سایه چشم سایه چشم طریقه استفاده از سایه چشم 6 35

استفاده از روشن ترین رنگ:  با استفاده از برس صاف و سفت این سایه را به گوشه های داخلی چشمان بزنید و در بالا و پایین خط مژه پخش کنید.

سایه چشم سایه چشم طریقه استفاده از سایه چشم 7 35

ته رنگ متوسط را بزنید. رنگی که یک درجه تیره تر از روشن ترین رنگ است را استفاده کنید. با استفاده از برس به پلک زده بزنید (از خط مژه تا چین و چروک).

سایه چشم سایه چشم طریقه استفاده از سایه چشم 8 29

پلک را با تیره ترین سایه کانتور کنید. از برس سر گرد برای زدن تیره ترین سایه به پلک استفاده کنید. از گوشه بیرونی چشم شروع و به وسط چین و چروک چشم بروید. تیره ترین سایه را در امتداد خط مژه استفاده و با حرکت به بالا آن را محو کنید.

سایه چشم سایه چشم طریقه استفاده از سایه چشم 9 23

پخش کردن سایه چشم: برس سر گرد را با آب و صابون تمیز  و با حوله خشک کنید. با استفاده از این برس امتداد لبه های سایه را طوری پخش کنید که در تون پوست محو شود و سه رنگ سایه با هم ترکیب شوند.

استفاده از سایه در سبک مدور

سایه متوسط را به پلک بزنید. با استفاده از برس صاف محکم پوششی از سایه متوسط را با تمرکز به مرکز به پلک بدهید. اگر دوست دارید می توانید سایه روشن تر را انتخاب کنید.

سایه چشم سایه چشم طریقه استفاده از سایه چشم 11 20

برجسته کردن پلک با تیره ترین سایه: از برس سر گرد برای سایه تیره به   ⅓ پلک داخلی و خارجی استفاده کنید. این بدان معنی است که پلک دارای امتدادی ” تیره-متوسط-تیره” خواهد بود. از تیره کردن زیاد گوشه های داخلی اجتناب شود که چشم را خواب آلود و نمایش حلقه های زیر چشم  را بیشتر جلوه می دهد. می توانید لبه خارجی سایه تاریک را به سمت بالا بکشید .

سایه چشم سایه چشم طریقه استفاده از سایه چشم 12 17

سایه ها را پخش کنید. با برس نرمی دو رنگ را با هم روی پلک پخش کنید. تیره ترین رنگ را خیلی به مرکز پلک نزدیک نکنید.

استفاده از سایه در سبک موزی

سایه چشم سایه چشم طریقه استفاده از سایه چشم 13 16

پلک را با ته رنگ متوسط پوشش دهید. رنگ اصلی را با برس صاف محکم روی رنگ متوسط پلک بزنید.

سایه چشم سایه چشم طریقه استفاده از سایه چشم 14 13

افزودن رنگ چین: با استفاده از برس مدادی و تیره ترین رنگ این چین ها را تیره کنید. رنگ تیره را در امتداد چین ها پخش کنید این کار به چشم ها عمق بیشتری می بخشد.

سایه چشم سایه چشم طریقه استفاده از سایه چشم 15 13

رنگ ها را پخش کنید. چون می خواهید چین ها تیره شوند می بایست لبه های خارجی را تیره کنید. رنگی را خیلی پخش نکنید طوریکه پلک کاملا هایلایت شود.

دیدگاه بگذارید