حلقه های زیر چشم

حلقه های زیر چشم به دلایل زیادی ایجاد می شوند. همیشه پیشگیری بهتر از درمان است اما حلقه های تیره را می توان به راحتی پوشش داد. می توانید از کانسیلر یا رژلب برای پوشش نواحی تیره استفاده کنید. کانسیلری را انتخاب کنید که برای پوست تان مناسب است و همیشه کانسیلر را با پودر مات تثبیت کنید.

استفاده از کانسیلر

حلقه های زیر چشم حلقه های زیر چشم راه های پنهان کردن حلقه های زیر چشم 1 11

 

آماده سازی صورت: قبل از شروع صورت را تمیز کنید. ممکن است بخواهید قبل از کانسیلر از کرم زیر چشم استفاده کنید. بدنبال کرمی باشید که برای استفاده در روز فرمول شده باشد. کرم های چشم شبانه خیلی سنگین هستند و برای زیر کانسیلر مناسب نیستند.

بدنبال کرم چشمی باشید که پوست زیر چشم را صاف می کند و دارای ترکیباتی مثل ویتامین K باشد.

حلقه های زیر چشم حلقه های زیر چشم راه های پنهان کردن حلقه های زیر چشم 2 11

استفاده از کانسیلر: کانسیلری با ته رنگ های هلویی یا صورتی، حلقه های آبی، خاکستری یا قهوه ای را طبیعی جلوه می دهد. از برس کانسیلر یا انگشتان برای زدن کانسیلر به نواحی تیره استفاده کنید. اگر کانسیلر پوشش کافی را ایجاد نکرد ممکن است نیاز به تصحیح رنگ باشد. اگر پوستی روشن دارید به تصحیح رنگ صورتی و اگر پوستی متوسط یا تیره دارید، تصحیح رنگ نارنجی یا هلویی بهترین انتخاب است.

حلقه های زیر چشم حلقه های زیر چشم راه های پنهان کردن حلقه های زیر چشم 3 10

تثبیت کانسیلر: زمانیکه کانسیلر را پخش کردید، آن را طوری پخش کنید که در تمام روز باقی بماند. می توانید از پودر تثبیت کننده مات استفاده کنید. از پودرهای معدنی استفاده نکنید. این پودرها براق اند و ممکن است خطوط اطراف چشم را نمایان کنند. از برس سایه چشم کوچکی برای پودر تثبیت کننده استفاده کنید.

حلقه های زیر چشم حلقه های زیر چشم راه های پنهان کردن حلقه های زیر چشم 4 9

بعد چشم را آرایش کنید. آرایش اضافی چشم باعث عدم توجه به حلقه های تیره زیر چشم می شود. ریمل، خط چشم، سایه چشم و ابروهایی قوی باعث تمرکز افراد به دیگر نقاط صورت تان می شود. اگر همه را باهم انجام دهید کسی متوجه حلقه های تیره نمی شود.

پوشش با رژلب

حلقه های زیر چشم حلقه های زیر چشم راه های پنهان کردن حلقه های زیر چشم 5 8

از رژلب قرمز روشن استفاده کنید. رژلب قرمز، تیرگی های زیر چشمان را طبیعی جلوه می دهد. از برس سایه چشم برای پوشش همه نواحی تیره با رژلب استفاده کنید. رژلبی که انتخاب می کنید به زمینه پوست تان بستگی دارد.

اگر پوستی روشن دارید از رژلبی قرمز با ته رنگ صورتی استفاده کنید.

اگر پوستی معمولی دارید از رژلب قرمز با ته رنگ ارغوانی استفاده کنید.

اگر پوستی تیره دارید از رژلب قرمز با ته رنگ نارنجی استفاده کنید.

اگر از این تکنیک استفاده کنید ممکن است مجبور به استفاده بیشتر کانسیلر شوید.

حلقه های زیر چشم حلقه های زیر چشم راه های پنهان کردن حلقه های زیر چشم 6 11

استفاده از کانسیلر: رژلب را با کانسیلر انتخابی تان پوشش دهید. با لایه ای نازک شروع و رنگ را تا زمانیکه نتوانید قرمزی را ببینید پخش کنید. می توانید از برس یا اسفنج آرایشی برای پخش کانسیلر استفاده کنید. این روش برای افرادی با پوست های تیره تر مناسب است.

حلقه های زیر چشم حلقه های زیر چشم راه های پنهان کردن حلقه های زیر چشم 7 12

کانسیلر را تثبیت کنید. زمانیکه کانسیلر را استفاده و پخش می کنید با پودر مات آن را تثبیت کنید. بعد می توانید بقیه آرایش تان را انجام دهید. اگر زیر چشم تان متوجه رنگ های صورتی یا نارنجی شدید، لایه نازک دیگری کانسیلر را تا زمان محو آن استفاده کنید.

جلوگیری از حلقه های تیره

حلقه های زیر چشم حلقه های زیر چشم راه های پنهان کردن حلقه های زیر چشم 8 7

 

استفاده از کرم چشم: پوست اطراف چشم نسبت به بقیه صورت خیلی ظریف و نازک  است و می بایست بیشتر به آن توجه داشت. کرم های چشم را می توان در شب و روز استفاده کرد. این کرم ها رگ های خونی اطراف چشم را تقویت و ورم را کاهش می دهد.

حلقه های زیر چشم حلقه های زیر چشم راه های پنهان کردن حلقه های زیر چشم 9 6

خیار یا کیسه چایی را روی چشمانتان قرار دهید.  قطعات خیار یا کیسه های چایی سبز می تواند حلقه های تیره و پوفی را کاهش دهند. هر کدام را برای ۱۵ دقیقه روی دو چشم قرار دهید. بعد از برداشتن می بایست تفاوتی را احساس کنید. قطعات خیار را یک ساعت قبل از استفاده در یخچال بگذارید. کیسه های چایی سبز را قبل از اینکه روی چشم بگذارید  در آب سرد قرار دهید. همچنین می توانید قبل از اینکه کانسیلر استفاده کنید اینکار را انجام دهید.

حلقه های زیر چشم حلقه های زیر چشم راه های پنهان کردن حلقه های زیر چشم 10 7

خواب کافی: خواب شبانه مناسب ، یکی از بهترین راه های جلوگیری از حلقه های تیره است. سعی کنید هر شب ۹-۷ ساعت بخوابید.

دیدگاه بگذارید