کانسیلر

 

انتخاب رنگ مناسب کانسیلر

تشخیص رنگ مناسب کانسیلر: رنگ کانسیلر می بایست ماسکی را روی صورت ایجاد کند نه تنها عیوب این ناحیه دیده نشود بلکه طبیعی نیز جلوه کند. در هنگام انتخاب کانسیلرها دانستن تئوری رنگ مفید خواهد بود.

رنگ های مکمل ، رنگ هایی هستند که در چرخه رنگ ، کاملا متضاد یکدیگرند. بدنبال جفت رنگ های مکمل باشید که برای اصلاح رنگ می خواهید استفاده کنید: قرمز با سبز، زرد با ارغوانی و آبی با نارنجی.

همچنین رنگ متضاد می تواند گاهی اوقات قدرت تصحیح زیادی داشته باشد اما پوست را غیر طبیعی جلوه می دهد. اکثر کانسیلرهای تصحیحی بصورت تک رنگ هستند بجز رنگهای نارنجی و هلویی.

محل های قرمز را با سبز پوشش دهید. در چرخه رنگ ، سبز رنگی متضاد با قرمز است و بنابراین قوی ترین رنگ برای پنهان کردن  قرمز است.  به همین علت کانسیلرهای تصحیحی سبز بهترین رنگ برای لکه های قرمز است. اکثر کانسیلرهای سبزبه رنگ  نعنایی هستند. کانسیلرهای سبز را مستقیما روی جوش ها و آکنه های  قرمز استفاده کنید.

لایه ای از زرد را برای کم رنگ کردن چهره گلگون اضافه کنید. گاهی اوقات کانسیلر سبز پوست را تیره و مصنوعی جلوه می دهد. با انتخاب کانسیلر زرد (رنگی گرم نزدیک به سبز در چرخه رنگ) می توانید قرمزی را مخفی کنید. کانسیلرهای زرد انتخابی خوب برای پوشش قرمزی است. همچنین برای طبیعی جلوه دادن و روشن کردن نقص های ارغوانی تیره و آبی (مانند کوفتگی، غرور جوانی، آفتاب سوختگی و حلقه های تیره زیر چشم) مناسب است.

کانسیلر نارنجی روشن را روی پوست های تیره استفاده کنید. همچنین می توانید در پوست های متوسط تا تیره از کانسیلر نارنجی برای پوشش حلقه های زیر چشم آبی استفاده کنید. اگر دارای پوستی تیره ای هستید که سایه های مختلف طبیعی زیادی دارد بهتر است از چند رنگ نارنجی متفاوت استفاده کنید. اگر پوستی روشن تر دارید ممکن است از کانسیلر بعنوان برونزه کننده بجای تصحیح کننده استفاده کنید.

حلقه های تیره زیر چشم را با رنگ هلویی یا حنایی روشن پوشش دهید. کانسیلرهای هم خانواده این رنگ ترکیبی از نارنجی ، قرمز و زرد  هستند. عموما حنایی روشن با پوست سبزه بهتر کار می کند، در حالی که هلویی با پوست های زیتونی و برنزه کدر بهتر کار می کند. ممکن است به کمی تجربه برای فهمیدن این موضوع نیاز داشته باشید. رنگ هلویی در هنگام تصحیح لکه های قهوه ای روی پوست برنز کدر خوب کار می کند.

صورت را با بنفش کمرنگ تا متعادل شدن زمینه های زرد پوست کانسیلر بزنید. ارغوانی کامل کننده زرد است. کانسیلر های ارغوانی زمینه های زرد گرم را طبیعی جلوه می دهند.

از آبی برای پوشش نارنجی استفاده کنید. بهترین راه برای طبیعی جلوه دادن نارنجی، رنگ آبی است. کانسیلر آبی روی پوست روشن تا متوسط بهترین کارایی را دارد. این کانسیلرها برای تون های گرم که تیره اند جهت ایجاد تعادل مناسب اند.

استفاده از کانسیلر

آماده سازی صورت: با پوستی تمیز شروع کنید و اگر لازم است مقداری مرطوب کننده بزنید. بعد پریمر آرایشی را روی تمام صورت بزنید. پریمر همه نقص های پوست را برطرف و آن را صاف می کند. همچنین پریمر با نگهداشتن مواد آرایشی، ماندگاری آن را بیشتر می کند.

اگر از زیرسازی استفاده می کنید می بایست زیرسازی را بعد از پرایمر و قبل از کانسیلر انجام دهید.

برس کانسیلر را با رنگ بارگیری کنید. اگر برس کانسیلر ندارید می توانید از دیگر برس های آرایشی استفاده کنید. کانسیلرهای اصلاحی بصورت کرم، مایع و پودر می باشند. اگر از پودر کانسیلر استفاده می کنید از برس استفاده کنید و اگر هم از کانسیلر مایع یا ماژیکی استفاده می کنید مستقیما روی پوست بزنید.

کانسیلر را مستقیما روی قسمتهای لک بزنید. مراقب باشید تا کانسیلر را خیلی دورتر از هرم زیرچشم نزنید. زمانیکه کانسیلر سبز ، قرمزی ها را می پوشاند می تواند جلوه پوست را بیمار جلوه دهد. فقط مقدار کمی کانسیلر بزنید. مصرف زیاد سبب چرب شدن صورت می شود.

رنگ را مخلوط کنید. با حرکات دورانی کوچک محصول را پخش کنید. برای اینکارمی توانید از برس یا انگشت استفاده کنید.

بعد از کانسیلر رنگ پوست استفاده کنید. بخاطر داشته باشید که کانسیلرهای اصلاحی می بایست زیر چشم را طبیعی جلوه کنند.

بعد به بقیه آرایش تان بپردازید. استفاده از پودر تثبیت کننده ماندگاری آرایش تان را بیشتر می کنید.

نکات مهم

کانسیلرها را با توجه به نوع پوست تان انتخاب کنید. کانسیلرهای اصلاحی به شکل های مختلفی وجود دارند. برخی برای پوست های خشک، چرب و یا هر دو هستند.

کانسیلرهای مایع بهترین انتخاب برای پوست خشک است. این کانسیلرها روی پوست سبک ترند اما ممکن است نقص های تیره را نپوشاند.

کانسیلرهای پودری برای پوست چرب مناسب است. اغلب کانسیلرهای مایع رو پوست چرب لکه و جوش ایجاد می کنند.

افرادی با پوست های ترکیبی ممکن است هردو نوع کانسیلر را در صورت استفاده کنند. مثلا کانسیلر پودری را در قسمت چرب T و کانسیلر مایع را برای گونه های خشک استفاده کنند.

کانسیلرهای کرمی یا جامد بهترین پوشش را ایجاد می کنند و در هنگام پوشش تیرگی ها بهترین انتخاب است.

ترکیب کردن چند رنگ کانسیلر اصلاحی: اگر چندین مشکل پوستی دارید می توانید از چند رنگ کانسیلر استفاده کنید. مثلا اگر پوست تان حنایی روشن است اما  حلقه های زیرچشمی ارغوانی و چند جوش نیز دارید می بایست حداقل از سه رنگ اصلاحی استفاده کنید.

کانسیلر کانسیلر استفاده از کانسیلر اصلاحی 7 9

دیدگاه بگذارید