زیرسازی صورت

 

 

زیرسازی صورت برای داشتن یک آرایش زیبا و همه چیز تمام صورت بسیار اهمیت دارد. اگر برایتان سوال است که آرایشگران حرفه ای چطور پوست شما را اینقدر صاف و زیبا می کنند در ادامه بخوانید.

در ابتدا

زیرسازی صورت زیرسازی صورت چگونگی استفاده از زیرسازی صورت 1 13

رنگ مناسب زیرسازی را انتخاب کنید. همان طور که از نامش بر می آید، زیرسازی پایه بقیه آرایش است. زیرسازی را انتخاب کنید که مرتبط با زمینه پوست تان است. چند سایه زیرسازی را با رنگی مرتبط با زمینه پوست، روی صورت (نه روی دست یا گردن)  امتحان کنید .

زیرسازی صورت زیرسازی صورت چگونگی استفاده از زیرسازی صورت 2 13

انتخاب نوع زیرسازی: زیرسازی انواع مختلفی مانند پودر شل، پودر فشرده، مایعات و کرم ها  دارد. ببینید با کدام احساس راحتی می کنید و روی پوست تان بهتر عمل می کند.

زیرسازی صورت زیرسازی صورت چگونگی استفاده از زیرسازی صورت 3 12

انتخاب ابزار مناسب: برای استفاده از زیرسازی می توانید از سه ابزار اولیه استفاده کنید: انگشتان، اسفنج یا برس که هر کدام مزایای خودشان را دارند. استفاده از انگشتان باعث پخش بهتر می شود درحالی که برس میکروب کمتری دارد.

آماده سازی صورت: زیرسازی روی صورت مرطوب و تمیز بهتر قرار می گیرد. صورت را با تمیز کننده بشویید و از مرطوب کننده صورت استفاده کنید. قبل از زیرسازی پنج دقیقه جهت تثبیت لوسیون منتظر بمانید.

استفاده از زیرسازی

زیرسازی صورت زیرسازی صورت چگونگی استفاده از زیرسازی صورت 4 11

 

قبل از زیرسازی: برخلاف تصور عامه، زیرسازی اولین ماده آرایشی نیست که استفاده می شود. روی صورت پرایمر که ژلی شفاف است بزنید.این ژل پوست را نرم و پوشاننده عیوب پوست است. برخی افراد کانسیلرشان را قبل از زیرسازی استفاده می کنند که فرقی نمی کند.

زیرسازی صورت زیرسازی صورت چگونگی استفاده از زیرسازی صورت 5 10

استفاده از زیرسازی: بدون توجه به نوع زیرسازی (مایع، کرم یا پودر) ابتدا می بایست در وسط صورت استفاده شود. گونه را تا نزدیک بینی، چانه و کمی از پیشانی را نمناک کنید.

زیرسازی صورت زیرسازی صورت چگونگی استفاده از زیرسازی صورت 6 13

زیرسازی را پخش کنید. زیرسازی را با ابزار مورد نظر دور صورت پخش کنید. هیچ خطی در محل های زیرسازی شده نباید وجود داشته باشد. زیرسازی را می بایست در گونه و خط مو پخش کنید. در هنگام پخش از ظخیم شدن زیرسازی  اجتناب شود چون باعث لک افتادن صورت می شود.

زیرسازی صورت زیرسازی صورت چگونگی استفاده از زیرسازی صورت 7 14

نواحی مختلف را زیرسازی کنید. اگر دارای پوست غیریکنواخت، آکنه، نقاط تیره یا حلقه های زیر چشمی هستید ، در این قسمتها از زیرسازی استفاده کنید. از برس زیرسازی برای زیرسازی سنگین این نقاط استفاده کنید. مطمئن شوید که برای اجتناب از نقطه های نارنجی یا تیره صورت زیرسازی را خوب پخش کرده اید.

زیرسازی صورت زیرسازی صورت چگونگی استفاده از زیرسازی صورت 8 9

پایان زیرسازی: کانسیلر را روی نقاط مشکل دار صورت تان بزنید. تمام صورت را بعد از استفاده زیرسازی با  پودر تثبیت کننده پایان دهید. پودر مات باعث اجتناب از لغزیدن زیرسازی به اطراف  و ایجاد تجمع چربی می شود.

دیدگاه بگذارید