orig

چگونگی انتخاب و استفاده از ریمل

ریمل ریمل چگونگی انتخاب و استفاده از ریمل anatomy of mascara

ریمل شاید متداول ترین ابزار زیبایی در دنیا باشد. استفاده از آن راحت و تاثیر آن فوری می باشد. حتی کسانی که اهل آرایش نیستند از آن استفاده می کنند. از ریمل برای آرایش چشم استفاده و آن را با افزایش حجم مژه بزرگتر می کند. بازار پر از ریمل هایی است که دارای خاصیت حجم دهنده, ضخیم کننده, بلندکننده  و تقویت کننده است. هر ریملی دارای برخی مزایا می باشد اما از کجا بفهمیم که مناسب شماست؟

زمانیکه مشغول انتخاب ریمل مناسب می باشید می بایست فرمول و برس آن را مشخص کنید.

شکل برس

شکل بورس مشخص کننده اینست که ریمل در کجا با مژه هایتان برخورد می کند. برس  بمنظور بدست آوردن حجم و ضخامت میبایست پر پشت تر و ضخیم تر باشند. ریمل های پیچشی مژه را فر و به بلند تر کردن آن کمک می کنند. ریمل های بلند کننده که اغلب دارای برس باریک ودراز هستند و بیشتر شبیه شانه است تا برس. فضای بیشتر بین موها (سیخ های برس) سبب می شود که مژه ها جدا و خودشان را نشان دهند.

ریمل بلند کننده

اگر شما مژه های خیلی بلند را دوست دارید می بایست بدنبال ریملی با فرمول بلند کننده باشید. ریمل های بلند کننده موادی شبیه فیبر دارند که می تواند خودشان را برای بلندتر بنظر رسیدن به مژه ها متصل کنند.

osgdrig ریمل چگونگی انتخاب و استفاده از ریمل osgdrig

ریمل ضخیم کننده

ریمل ضخیم کننده حجم و وزن مژه را اضافه می کند. آنها فرمول غلیظ تری دارند و ممکن است شامل پلیمرهای سیلیکون یا موم باشند که مژه هایتان را پرتر بنظر برسانند. برای برداشتن ریمل اضافی برس را با دستمال کتانی پاک کنید. این ریمل را در قسمتی از مژه که می خواهید برجسته تر باشد بکار برید. بمنظور بازتر دیده شدن چشم ها ریمل ضخیم کننده را در وسط چشم بکار ببرید و برای چشم گربه ای آن را در گوشه چپ بزنید.

orsrgehig ریمل چگونگی انتخاب و استفاده از ریمل orsrgehig

ریمل فرکننده

ریمل فرکننده شامل پلیمرها و ریزین هایی است که به فر نگهداشته شدن مژه کمک می کند.

odhjtrig ریمل چگونگی انتخاب و استفاده از ریمل odhjtrig

پیشنهاد: یک آرایشگر می بایست ترکیبی از ریمل ها را جهت رسیدن به بهتر نتیجه بکار برد. مژه ها را تمیز و با فرمژه فر کنید. بعد ریمل بلند کننده را از ریشه تا نوک مژه اضافه کنید. ریمل ضخیم کننده را با پوشش دادن بین مژه ها اضافه کنید.

 

 

دیدگاه بگذارید